Pár napon belül benyújtja a kormány a vényköteles gyógyszerek áfamentességéről szóló javaslatot

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A hétfői parlamenti ülésen kisebb vita alakult ki a gyógyszerek áfacsökkentésével kapcsolatban. A fideszes Takács Péter arra hivatkozva ment neki a kormánynak, hogy a Tisza Párt a kampányban az összes gyógyszer áfájának eltörlését ígérte, de még nem tettek semmilyen lépést efelé, míg Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerint egyértelmű volt a kampányban, hogy a vényköteles gyógyszerek áfamentességét ígérik.

Takács kritikájával kapcsolatban megkerestük az Egészségügyi Minisztérium sajtóosztályát. Mint írták, „a vényköteles gyógyszerek áfamentességéről a Parlament fog dönteni az Egyes termékkörök áfa kulcsának csökkentéséről szóló törvényjavaslat tárgyalása során. A törvényjavaslat napokon belül a Parlament honlapján is elérhető lesz.”

Válaszukban ismét hangsúlyozták, hogy a törvényjavaslat a nem vényköteles gyógyszerek áfáját nem érinti, tehát azokon marad az öt százalékos áfakulcs. „Tájékoztatásul közöljük, a Tisza Párt programjában az szerepel, hogy a vényköteles gyógyszerek áfája 0 százalékra csökken” – tették hozzá. A programban ez valóban így szerepel, ugyanakkor az is igaz, hogy ebben a tavaly áprilisi, „Nemzet hangja” nevű népszavazásról szóló posztban például nem szűkítették le a kérdést a vényköteles gyógyszerekre.

A minisztérium válaszában azt is írta, hogy a törvényjavaslatban „a vényköteles gyógyszerek mellett az egészséges élelmiszerek (zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak, gluténmentes kenyér) áfájának csökkentése is várható”.

Takács Péter mindeközben szerdai posztjában arról írt, hogy egyéni képviselői indítványként kedden benyújtott egy törvényjavaslatot arról, hogy a vényköteles és a nem vényköteles gyógyszerek áfáját is nullára csökkentsék. „Nem szeretném, ha a Tisza-kormány tagjai olyan kellemetlen helyzetbe kerülnének, hogy meghazudtolják a szeretve tisztelt miniszterelnök úr szavait!” – írta a posztban, hozzátéve, nem érti, miért vártak vele 55 napot, neki fél órába telt megírni.

Takács hétfőn azt ígérte, konstruktív ellenzék lesz majd, és konkrétan ebben a kérdésben is ezt tervezi. Hegedűs Zsolt megkérdőjelezte a konstruktivitást, majd azzal érvelt, hogy 55 napos a kormány, ennyi idő után furcsa számon kérni egy ígéretet, amit finanszírozni is kell. Azt is mondta, a vényköteles gyógyszerek áfamentesítése 7 milliárd forintba kerül majd, az áfatörvényt pénteken tárgyalják a közigazgatási államtitkárok.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!