A Jog és Igazságosság-kormány egykori szóvivője, Adam Hofman tanácsadó cége segítette hozzá a Mol piacszerzését Lengyelországban, a lobbista csoport pedig megkérdőjelezhető módszereket is bevetett, írta a lengyel Onet.
A Mol januárban 417 töltőállomást vásárolt fel Lengyelországban, idézte fel a 444. A kutak korábban a Lotos nevű lengyel olajcégé voltak, de ezekhez csak azután jutott a Mol, hogy egy másik lengyel vállalat a PKN Orlen felvásárolta a Lotost. Ezután a Mol és a PKN Orlen cseréltek, az utóbbi a Lukoil kutakat üzemeltető Normbenz céget kapta meg.
A Mol a vételi megállapodás szerinti 610 millió dollárt (árfolyamtól függően 200-250 milliárd forint) fizetett, amely készpénz ellenértékből, valamint pénzügyi lízinggel kapcsolatos kötelezettségből állt.
Az Onet nyomozása szerint a Mol a lengyel R4S lobbista céget bízta meg, hogy kössék össze a magyar vállalat vezetőit a lengyelországi energiapiac fontos szereplőivel. A R4S tulajdonosa, az az Adam Hofman, aki korábban a Jog és Igazságosság párt (PiS) szóvivője volt, és ma is nagy befolyással bír a kormánypártnál. A lobbista cég irányításában még Jarosław Kaczyński egykori főtanácsadója, Michal Wiórkiewicz is részt vesz.
Az R4S-t a 2019-es lengyel választások előtt alapították, ezután pedig állami megrendelésekből nőtt nagyra. A Mol üzletelése előtt nem sokkal csatlakozott az R4S-hez Igor Janke újságíró is, aki a PiS és Orbán Viktor támogatójaként is ismert volt. A PKN Orlennel is van közös pont, a vásárlás idején az a Daniel Obajtek vezette a céget, aki szoros kapcsolatot ápolt Hofmannal.
Az Onet szerint a Mol dollármilliós összeget is fizethetett azért, hogy létrejöjjön a lengyelországi piacszerzés.