A hírhamisító Papp Dániel nettó 28,1 millió forintot kapott, amikor távozott a közmédiától
A közmédia több mint 201 millió forintot fizetett ki azoknak a kollégáknak, akiknek a 2026. április 12-i választás és augusztus 2. között szűnt meg a munkaviszonya – derült ki a Media1 Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.-nek küldött közérdekű adatigényléséből. Hangsúlyozták, ez az összeg nem kizárólag végkielégítéseket jelent, hanem minden, a munkaviszony megszűnéséhez kapcsolódó kifizetést beleszámoltak.
Papp Dániel, az MTVA korábbi vezérigazgatója nettó 28,1 millió forintot kapott a távozásakor. Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató korábbi vezérigazgatója pedig nettó 7,2 millió forintot kapott. Pappnak és Altorjainak így összesen nettó 35,3 millió forintot fizettek ki.
Június elején a Telex is megírta, hogy távozik a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) éléről Papp Dániel vezérigazgató, miután munkaviszonya megszüntetését kezdeményezte Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél. Papp Dániel a közlemény szerint a felmondást azért adta be, mert az újonnan megválasztott kormány átalakítja a közmédiát.
Papp Dánielről 2014-ben bírósági ítélet mondta ki, hogy hírhamisítónak lehet nevezni. Az MTVA távozó vezérigazgatója még 2011-ben manipulált úgy egy anyagot, hogy abból arra lehetett következtetni, Daniel Cohn-Bendit zöldpárti EP-képviselő nem válaszolt egy pedofíliát firtató kérdésre.
Magyar Péter miniszterelnök május végén azonnali lemondásra szólította fel a közmédia két vezérigazgatóját, miután az RTL belső MTVA-s levelezések alapján arról számolt be, hogy a kampányidőszakban a dolgozók konkrét utasításokat kaptak, többek között az állítólagos tiszás energiatervről.