Orbán nem találkozik Trumppal az Egyesült Államokban, csak magánprogramon van

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Orbán Viktor nem tervez találkozót Donald Trumppal az Egyesült Államokban, ahol jelenleg magánprogramon van – közölte csütörtökön a Fidesz sajtófőnöke Havasi Bertalan a Telex kérdésére.

„Orbán Viktor magánprogramon tartózkodik az Egyesült Államokban, a futball-vb néhány mérkőzését tekinti meg. Nem igazak azok a ma megjelent híresztelések, hogy találkozna Donald Trumppal, nincs ilyen terv”

– írta Havasi. Hozzátette, hogy Orbán Viktor következő hivatalos programja július 21-én a Fidesz elnökségi és frakcióülése, majd 25-én a tusnádfürdői beszéd.

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a hét elején utazott ki az Egyesült Államokba, hogy megtekintse a foci-vb utolsó meccseit. Eközben idehaza komoly változások történtek a Fidesz háza táján: Ferencz Orsolya egykori képviselő és Fidesz-közeli véleményvezérek komoly kritikákat fogalmaznak meg a pártról, Gulyás Gergely lemondott a frakcióvezetői tisztségről, Szijjártó Péter pedig a képviselői székét is feladta, és teljesen otthagyta a politikát.

A jövő keddi frakcióülésen már Orbán is itthon lesz, ekkor döntenek majd arról is, hogy ki veszi át Gulyás megüresedett frakcióvezetői posztját. Havasi Bertalan sajtófőnök közben úgy nyilatkozott saját pártjáról, hogy „jelenleg nem jó, helyenként kaotikus”, de szerinte egy kétharmados vereség után három hónappal még nem is nagyon érdemes mást várni.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!