Megszüntették a főpolgármester ellen indított büntetőeljárást a tavalyi Pride ügyében
Az idei Budapest Pride felvonulás elstartolása előtt jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester, hogy a bíróság megszüntette az ellene indított büntetőeljárást a tavalyi Pride megszervezésének ügyében. Tavaly júniusban minden idők legnagyobb Pride-ját tartották Budapesten, a tömeg a felvonulás egy pontján a belvárosi Madách tértől a Műegyetem rakpartig húzódott.