A hőkupola miatt vízkorlátozást vezettek be több Pest megyei településen
A hőkupola miatt takarékos vízhasználatra szólította fel a lakókat több Pest megyei település önkormányzata. Erdőkertes, Szada, Őrbottyán, Veresegyház I. fokú vízkorlátozást rendelt el a rendkívül magas hőmérsékletű, csapadék nélküli időjárás, valamint a megnövekedett vízfogyasztás miatt.
A négy Pest megyei település hasonló víztakarékossági előírással állt elő, különbség van az előírás szigorúságában. Veresegyházon és Szadán csak javasolják a szokásos vízhasználat mellőzését, Őrbottyánban és Erdőkertesen viszont egyenesen tilos az ivóvízhálózatról:
- a tömlős locsolás 6.00 és 23.00 óra között,
- járdák, utak mosása,
- automata öntözőberendezések működtetése,
- gépjárművek tömlős mosása,
- úszómedencék feltöltése.
A fenti előírást más településeken is érdemes betartani, hiszen a hétfőn rekordhoz közeli meleggel fenyegető hőség az egész országot érinti.
Szombat délután 36-39, vasárnap helyenként akár 40 fokos csúcshőmérséklet várható. A hőkupola Nyugat-Európából indulva érte el a Kárpát-medencét, Franciaországban, Hollandiában számos tömegrendezvényt elhalasztottak. Példátlanul nagy hőség ütötte meg a kontinens északnyugati részét is, Londonban 38 fokot mértek, és várhatóan 40 fokos hőség éri el Berlint, Varsót, Prágát is.