Eltűnnek a falusi kocsmák, az idő a kistelepüléseken is ellenük dolgozik

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Ahogy néptelenednek el a kistelepülések, úgy tűnnek el az egykor fontos közösségi teret jelentő kocsmák is Magyarországon. Öt éve még majdnem 14 ezer, tavaly már alig 10 ezer kocsmát tartottak számon az ország 3200 településén. Voltak ugyan kormányzati támogatási programok, ám azok nem leheltek új életet a kocsmákba, hiszen eltűnésük sokkal mélyebb demográfiai, szociális, technológiai változás következménye, de szerepe van benne a dohányboltoknak és az egykori Covid járványnak is. Az elnéptelenedő települések eltűnő kocsmáiról itt olvashatja a Telex riportját.

A Deutsche Welle Magyar három zalai településen járt, arra keresve a választ, van-e még jövőjük az egykor nélkülözhetetlen kocsmáknak.

.

A videó a Deutsche Welle és a Telex együttműködésének keretében jelent meg.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!