Magas presztízsű helyekről rendelik vissza a külképviseleti vezetőket, visszahívták a moszkvai nagykövetet is
Véget ér Konkoly Norbert moszkvai nagykövet megbízatása, értesült a HVG, ami egybevág a Telex információival. Konkoly 2018 óta volt moszkvai nagykövet, neki korábban hosszabbították meg a megbízatását.
A moszkvai nagykövet mellett más, magas presztízsű helyekről is visszarendelték a nagyköveteket, információink szerint véget ért a washingtoni és a londoni nagykövet megbízatása is, a HVG szerint Györkös Péter berlini nagykövetet is visszarendelték.
Orbán Anita külügyminiszter pénteken jelentette be a Facebook-oldalán, hogy 37 misszióvezetőt rendel haza. Ahogy korábban megírtuk, a Telex információi szerint a visszahívott külképviseleti vezetők között szerepel:
- Csiszár Jenő (Olaszország, Milánó)
- Vitézy Anna Zsófia (Kolumbia, Bogota)
- Szarka Gábor Levente (Algéria, Algír)
- Oszama Ibrahim Naffa (Irak, Bagdad)
- Takács Szabolcs Ferenc (Washington, USA)
- Kumin Ferenc (Egyesült Királyság, London)
- Nagy Gábor Tamás (Új-Zéland, Wellington)
- Fülöp Viktor Géza (Dél-Afrikai Köztársaság, Pretoria)
„A változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat” – írta a külügyminiszter. Orbán Anita posztja szerint a személyi változások célja a szakmai megújulás, a minisztérium célja egy professzionális diplomáciai kar felépítése.