Magas presztízsű helyekről rendelik vissza a külképviseleti vezetőket, visszahívták a moszkvai nagykövetet is

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Véget ér Konkoly Norbert moszkvai nagykövet megbízatása, értesült a HVG, ami egybevág a Telex információival. Konkoly 2018 óta volt moszkvai nagykövet, neki korábban hosszabbították meg a megbízatását.

A moszkvai nagykövet mellett más, magas presztízsű helyekről is visszarendelték a nagyköveteket, információink szerint véget ért a washingtoni és a londoni nagykövet megbízatása is, a HVG szerint Györkös Péter berlini nagykövetet is visszarendelték.

Orbán Anita külügyminiszter pénteken jelentette be a Facebook-oldalán, hogy 37 misszióvezetőt rendel haza. Ahogy korábban megírtuk, a Telex információi szerint a visszahívott külképviseleti vezetők között szerepel:

  • Csiszár Jenő (Olaszország, Milánó)
  • Vitézy Anna Zsófia (Kolumbia, Bogota)
  • Szarka Gábor Levente (Algéria, Algír)
  • Oszama Ibrahim Naffa (Irak, Bagdad)
  • Takács Szabolcs Ferenc (Washington, USA)
  • Kumin Ferenc (Egyesült Királyság, London)
  • Nagy Gábor Tamás (Új-Zéland, Wellington)
  • Fülöp Viktor Géza (Dél-Afrikai Köztársaság, Pretoria)

„A változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat” – írta a külügyminiszter. Orbán Anita posztja szerint a személyi változások célja a szakmai megújulás, a minisztérium célja egy professzionális diplomáciai kar felépítése.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!