Végkielégítés nélkül marad Lánczi Tamás és a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökhelyettesei
Egy törvényjavaslat megfosztaná a végkielégítéstől Lánczi Tamást, a Szuverenitásvédelmi Hivatal korábbi elnökét valamint a szervezet elnökhelyetteseit. Az indítványt – ami a hivatal megszűnését is magában foglalja – csütörtökön fogadta el az országgyűlés törvényalkotási bizottsága.
A javaslat szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal már csak addig vállalhat kötelezettségeket, amíg a törvény hatályba nem lép, mivel utána meg is szűnik – az Igazságügyi Minisztériumba olvadva, mivel hivatalosan oda kerülnek át korábbi feladatai.
A törvény hatálybalépésével megszűnnek azok az eljárások is, amelyeket a Lánczi vezette hivatal a „nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény” alapján indított. Megszűnik emellett minden ottani dolgozó jogviszonya is, akiket végkielégítés is megillet – az elnök és az elnökhelyettesek kivételével.
A Szuverenitásvédelmi Hivatalt az Orbán-kormány 2023-ban alapította. Magyar Péter kormánya az Alaptörvény már elfogadott 16. módosításába foglalta a hivatal megszüntetésének lehetőségét is.
(MTI)