Megszűnik a Fidesz soproni szócsöve, a Soproni Téma is
Nyomtatott és online formában is megszűnik a fideszes vezetésű soproni önkormányzat hetilapja, a Soproni Téma, amely 2012 óta szinte minden soproni postaládában ott volt, írja a soproni Cyberpress.hu. A Soproni Témát 27 170 példányban terjesztették a városban és környékén.
A lap a Facebookon is elköszönt az olvasóktól. Horváth Ferenc főszerkesztő posztjában azt írta, hogy tulajdonosi döntés született arról, hogy anyagi okok miatt átszervezik az önkormányzati médiát. A lap 15 évig működött, a bejelentés szerint most még a Facebook-oldaluk is megszűnik.
Az áprilisi országgyűlési választás után megszűnt Győr médiacentruma, a Győr Plusz Média Zrt. is, vele együtt a Győr Plusz Televízió, a Győr Plusz Rádió, a Győr Plusz Hetilap és a Győrplusz.hu weboldal is, erről a Telex győri tudósítója itt írt részletesen.
Nagyjából egy hónappal a választások után példa nélküli kirúgási hullám kezdődött a fideszes médiát összefogó Mediaworksnél is, a durva leépítésekről és lapbezárásokról a G7 írt bővebben. A cikkben szó van többek között a médiavállalat likviditási helyzetéről, és arról is, hogy ha nem sikerül gyorsan átállni, akkor tényleg csak a NER-es milliárdosokban reménykedhetnek.