Magyar: A gödöllői találkozó arról is szól, hogy meg lehet-e erősíteni a régió versenyképességét

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A gödöllői találkozó arról is szól, hogy a térségben össze lehet-e hangolni a fejlesztéspolitikát, ami majd vonzza a régióba a nagy értékű beruházásokat. Az a kérdés, hogy sikerül-e megerősíteni a versenyképességünket.

Magyar ezekkel tervez a gödöllői V4-es találkozón:

  • dolgozni a régió energiafüggőségén,
  • észak-déli közlekedési folyosó fejlesztésén,
  • egyetemi kutatási innovációs együttműködést erősítésén,
  • visszaépíteni a politikai bizalmat.

Magyar szerint ha jól végzik a dolgukat, úgy fognak emlékezni erre az időszakra, amikor a térség országai felismerték erejüket, és közösen alakították Európa jövőjét. Tuskot idézte: a visegrádiak szövetsége visszatért.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!