Magyar: A gödöllői találkozó arról is szól, hogy meg lehet-e erősíteni a régió versenyképességét
A gödöllői találkozó arról is szól, hogy a térségben össze lehet-e hangolni a fejlesztéspolitikát, ami majd vonzza a régióba a nagy értékű beruházásokat. Az a kérdés, hogy sikerül-e megerősíteni a versenyképességünket.
Magyar ezekkel tervez a gödöllői V4-es találkozón:
- dolgozni a régió energiafüggőségén,
- észak-déli közlekedési folyosó fejlesztésén,
- egyetemi kutatási innovációs együttműködést erősítésén,
- visszaépíteni a politikai bizalmat.
Magyar szerint ha jól végzik a dolgukat, úgy fognak emlékezni erre az időszakra, amikor a térség országai felismerték erejüket, és közösen alakították Európa jövőjét. Tuskot idézte: a visegrádiak szövetsége visszatért.