Magyar: Ismerek a Fideszben becsületes embereket
Császár Martin, a Tisza frakcióvezető-helyettese a politikai megújulás feltételeiről beszélt. Szerinte szakítani kell a lopás kultúrájával, felelősség nélküli hatalomgyakorlással.
A Fidesz képviselőihez is szólt. Arról beszélt nekik, hogy egy politikai közösség tagjának felelőssége van a közössége sikereiért, hibáiért és bűneiért is. „A politikai megújulás akkor kezdődik, amikor ki merjük mondani: hibáztunk”.
Budai Gyula volt elszámoltatási kormánybiztosnak felrótta, hogy nem végezte el a rábízott munkát, idővel pedig pontosan olyanná vált ő is és a közössége is, akiket egyszer el akartak számoltatni. „Egyetlen jelszót kellett volna a zászlajukra tűzni: Ne lopj!” – mondta Császár.
Magyar Péter válaszolt párttársának, de főleg a Fidesz képviselőihez intézte mondanivalóját. Takács Pétert például a Covid alatt vásárolt, használhatatlan, túlárazott lélegeztetőgépekről kérdezte. „Államtitkárként miért nem kérdezte meg Szijjártó Pétert, hogy miért darálták le a lélegeztetőgépek szerződéseit?”
„Szükség van ebben az országban konzervatív pártra. Miért nem kérnek elnézést? Miért nem vetik ki magukból a maffiózókat?” – kérdezte Magyar.
„Biztos, hogy vannak itt becsületes emberek. Én is ismerek olyat, nem akarom megnevezni, nehogy kizárják” – mondta.