„Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kértem fel a megalakuló TISZA-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálintot bízom meg” – közölte szerdán Magyar Péter a Facebookon.
Azt írta, dr. Lőrincz Viktória a kampány során bebizonyította, hogy kérlelhetetlen, nagy tudású, emberséges és szorgalmas hazafi, akinek korábbi önkormányzati és jogi tapasztalatai sokat segítenek majd abban, hogy ezt a kiemelt jelentőségű minisztériumot méltóképpen vezethesse.
„Viktóriával egyetértünk abban, hogy megkülönböztetett figyelmet kell fordítani a vidéki Magyarország támogatására, a helyi közösségek megerősítésére és a területi egyenlőtlenségek csökkentésére.”
Ruff Bálintnak is megköszönte, hogy elfogadta a felkérést.
„Az előtte és előttünk álló feladat egyszerűen, néhány szóban összefoglalható: a valódi rendszerváltás megvalósításáért felel és felelünk. Ruff Bálint nevét a magyar nyilvánosság elsősorban közéleti tevékenysége miatt ismeri, számomra kiemelten fontos emellett kiterjedt közigazgatási tapasztalata is. Az elmúlt években közéleti megszólalásaival nemcsak széles látókörűségét, hanem kérlelhetetlenségét és felelősségtudatát is bizonyította. Magyarországnak pedig hatalmas szüksége van erre.”
Magyar előző hét miniszter nevét hétfőn közölte, és egyúttal elismételte, hogy várhatóan 16 miniszter lesz a Tisza-kormányban. Magyar szerint egyébként nem a miniszterek száma feltétlen a meghatározó, hanem az, hogy csúcsminisztériumok nem lesznek a Tisza alatt. „Pontosan tudják és tudták a magyar emberek, hogy mire adnak felhatalmazást, nem árultunk zsákbamacskát” – mondta akkor.
Hétfőn bejelentette, hogy a pénzügyminiszter Kármán András lesz, a gazdasági- és energetikai miniszter Kapitány István, a külügyminiszter Orbán Anita, az egészségügyi miniszter Hegedűs Zsolt, a honvédelmi miniszter Ruszin-Szendi Romulusz, az élő környezetért felelős miniszter, régi nevén környezetvédelmi miniszter Gajdos László lesz és az agrár- és élelmiszerminiszter pedig Bóna Szabolcs. Mind elfogadták a felkérést. A hétfői sajtótájékoztató összefoglalóját itt tudják elolvasni.
Cikkünkhöz kerestük a Partizán főszerkesztőjét, Gulyás Mártont, hogy megtudjuk, hogyan kommentálja Ruff Bálint miniszteri felkérését, miután Ruff Bálint több műsorban is szerepelt a csatornán a választás előtt.