Karácsony megüzente a Városliget Zrt.-nek, hogy Mészáros Lőrinccel együtt lehet elkullogni

„Annak is ideje van, hogy az állam és cégei megbecsüljék és hagyják működni a munkavállalókat képviselő szakszervezeteket” – írta Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán, miután az állami Városliget Zrt. nem adott engedélyt a Magyar Szakszervezeti Szövetségnek, hogy majálist tartson május elsején. A területet a Mészáros Lőrinchez köthető Indamedia-csoport kapta meg, ami egy DOGZ Fesztivál nevű kutyás eseményt szervez május elsejére.

Karácsony szerint szimbolikus, hogy az állami Városliget Zrt. meg akar akadályozni egy 135 éves hagyományt, és nem adott engedélyt a május elsejei szakszervezeti majális megrendezésére a Városligetben.

„Ennek a történetnek azonban vége van, remélem, még a Városliget Zrt.-nek is feltűnt. Úgyhogy Mészáros Lőrinccel együtt lehet elkullogni, úgy általában is, de most konkrétan a szakszervezetek útjából, nem akadályozhatják meg a hagyományos majális megrendezését”

– írta Karácsony, hozzátéve, hogy lesz majd több javaslatuk a Városliget jövőjéről. A főpolgármester posztjában azt írta, felszólította az állami Városliget Zrt. vezetését, hogy álljon el az útból, és ne akadályozza tovább a hagyományos szakszervezeti majális megtartását. A főpolgármester szerint az Orbán-kormány az elmúlt években, sok más kifosztás mellett, a szakszervezeti jogokat is szisztematikusan irtotta. Mint írta, sok feladatot jelent a változás akaratának érvényesítése a jogrendben, de ezek között a szakszervezeti jogok helyreállításának is ott kell lennie.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!