84 százalékot kapott a Fidesz a listákra leadott levélszavazatokban

Befejezte a levélben érkezett szavazatok azonosító nyilatkozatainak ellenőrzését a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A levélben szavazásra jogosultak 72 százaléka élt választójogával.

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok levélben szavazhattak, a levélben szavazók névjegyzékén 494 244 választópolgár szerepelt, az NVI-hez végül 356 332 levélszavazat érkezett vissza, ebből 51 337-et közvetlenül az NVI-hez postán juttattak vissza, 296 167-et a külképviseleteken adtak le és 8828-at a magyarországi országgyűlési egyéni választókerületek székhelye szerinti választási irodákban a szavazás napján.

Levélszavazatokat számolnak az NVI Hengermalom úti székházában 2026. április 12-én – Fotó: Purger Tamás / MTVA
Levélszavazatokat számolnak az NVI Hengermalom úti székházában 2026. április 12-én – Fotó: Purger Tamás / MTVA

Listákra leadott levélszavazatok eredménye 100 százalékos feldolgozottságnál:

  • FIDESZ-KDNP: 282 028 (84,04%)
  • TISZA: 46 482 (13,85%)
  • Mi Hazánk: 5210 (1,55%)
  • MKKP: 1 184 (0,35%)
  • DK: 687 (0,20%)

Az NVI csütörtök délutánra valamennyi beérkezett levélszavazási iratot felbontotta és ellenőrizte a válaszborítékban lévő, a választópolgárt azonosító nyilatkozatot.

Érvényes azonosító nyilatkozatot az ellenőrzött levélszavazatok közül 337 439-ben találtak, 18 893-ban pedig vagy érvénytelen volt, vagy hiányzott a borítékból, illetve egyéb okból volt érvénytelen a levélszavazási irat, például nyitva érkezett vissza, vagy több kis borítékot tartalmazott.

Az NVI feladata az is, hogy az érvényes azonosító nyilatkozatok melletti – de a nyilatkozat ellenőrzését követően attól elkülönített, és így anonimmá váló – kicsi, a szavazatot tartalmazó borítékokat is felbontsa és megszámlálja az azokban lévő voksokat. A feldolgozottság jelenlegi állása alapján az érvényes szavazási iratokban lévő országgyűlési szavazólapok száma 334 809, ebből 333 992 érvényes.

A 84 százalékos arány kiemelkedően jónak tűnhet, de érdemes megjegyezni, hogy a Fidesz itt is 10 százalékpontot rontott a négy évvel ezelőtti választáshoz képest, akkor a levélszavazatok közel 94 százaléka ment a Fideszre.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!