
Már több mint 350 ezren nézték meg a Magyar Kétfarkú Kutya Pártról (MKKP) szóló dokumentumfilmet, amit hétfőn tettek közzé. Mérő Vera nőjogi aktivista és Kőszegi Tamás filmrendező közös filmjében, Az ebek urában a párt korábbi tagjai és más, a párthoz kötődő emberek beszélnek a Kutyapárt szerintük gyanús ügyeiről, összességében arról, miért gondolják, hogy a közösségben már nincsenek meg azok az értékek, mint korábban. A megszólalók közös állítása, hogy a párt feladta a korrupció elleni küzdelmet, sőt állításuk szerint korrupciógyanús ügyekbe is keveredtek a párt vezetői.
A gyakorlatilag kizárólag beszélő emberekből, dokumentumok rövid bemutatásából álló filmből az rajzolódik ki, hogy ezekért leginkább a párt társelnöke, a hegyvidéki polgármester, Kovács Gergely a felelős. A film készítői kizárólag őt keresték meg, pedig a párt más tagjait is gyanúba keverték.
Az ebek ura készítői a YouTube-on megjelent filmben nem, csak a YouTube-videó leírásában jegyezték meg: Kovács Gergely április 2-án interjút ígért a stúdióban azzal a feltétellel, hogy előbb megtekinti a filmet. A film készítői szerint végül a filmet anélkül, hogy azt látta volna, a választásra időzített „lejárató anyagnak” hívta. Azt írta, hogy „végtelen lehetőségünk lenne más emberek véleményével ellenpontozni a megszólalókat”, de szerinte erre a film készítőinek nincs igényük, ilyet egy lejárató anyagba nem szabad tenni, mert „akkor még a végén a teljes képet látnák az emberek”. A film készítői azt írták, tudomásul vették a fentieket, de „a filmben – amelyet Kovács nem láthatott – elhangzó minden állítással kapcsolatban széles körben ismert a politikus álláspontja, és jobbára csak az övé. Az ellenpontozás ilyen értelemben tehát inkább a Kovács Gergelyétől eltérő megélések bemutatása.”
A filmben tett állítások miatt megkerestük telefonon a párt társelnökét, Kovács Gergelyt. „Ha megnyitom a netet, az az érzésem, hogy kicsináltak politikailag. Az utcára nincs kedvem kimenni, azt hiszi nem tudom, hány ember, hogy loptam a pártból, lefizetett a Fidesz”, reagálta a párt társelnöke. Állítása szerint április 2-án kereste meg Mérő Vera, hogy reagáljon a filmben tett állításokra, amikor már „kimentek már a film előzetesei, szemlátomást kész volt már az anyag”. „Az egészet unfairnek tartom, csak olyanok beszélnek a filmben, akiknek valami baja van velem.” Szerinte Pusztai-Csató Adrienn szerepeltetése jól jellemzi, mi alapján kerültek be a filmbe a megszólalók, mert neki hivatalosan „soha semmi köze nem volt a Kutyapárthoz”.
Előkerült a filmben a Tiborcz-szál is, amiről először a 444 írt 2025 augusztusában. A cikk összefüggésbe hozta a Kovács Gergely és Tiborcz István oligarcha közötti találkozót azzal, hogy később a hegyvidéki polgármester máshogy állt hozzá a kerületben történt korrupciós ügyek feltárásához. Balla Judit volt büntetőbíró, a XII. kerületi önkormányzat egykori átvilágítási, majd integritási biztosa a hétfőn megjelent filmben arról beszélt, nem értette, miért mondta neki Kovács Gergely, hogy hagyja abba a kerület átvilágítását. Aztán beugrott neki, hogy „hoppá, hát itt volt a Tiborcz István két nappal korábban”. Kovács Gergely azt mondta, Balla Juditnak azért kellett befejeznie a munkáját, mert fél év alatt nem tárt fel korrupciós ügyet, és „borzalmas munkakörülményeket okozott”, hogy bent volt a hivatalban, bármilyen papírt bekérhetett bárhonnan.
Kovács Gergely a filmet igazából a 2025. augusztusi 444-es cikk folytatásának látja, mert részben ugyanazok a szereplők, köztük Balla Judit jelennek meg benne. A párt társelnöke megjegyezte, hogy januárban első fokon a 444-et hét állítás miatt is helyreigazításra kötelezték, aztán a másodfokú bíróság is ezt állapította meg egy kivétellel, de a lap a Kúriáig vitte az ügyet. Többek között azért is helyreigazításra kötelezték a 444-et, mert valótlanul állította, hogy Tiborcz István érkezéséről Kovács senkinek sem szólt.
A párt társelnöke most azt mondta a Telexnek, hogy szerinte Az ebek ura miatt nem is tud sajtópert indítani, mert a filmet nem sajtótermék közölte. „Tudom, hogy nem loptam semmit, senki nem fizetett le, eszembe se jutott, hogy ha eljönnek hozzám ilyen arcok, valaki ilyen következtetésre jut”, reagálta Kovács Gergely arra, hogy a tiborczos találkozó miatt mikkel gyanúsítják. Azt mondta, a következményeket nézve lehet, hogy nem kellett volna találkoznia Tiborczcal, de akkor esély sincs arra, hogy valamit csináljon a kerületnek. Kovács szerint ugyanis a találkozón arról tárgyaltak, hogy a kerületnek ingyen ingatlanfejlesztést csináljon Orbán Viktor veje. Fenyegetésről, zsarolásról, lefizetésről szerinte szó sem volt. Azt mondta, az a filmben és a korábbi cikkben is szereplő állítás sem felel meg a valóságnak, hogy a találkozón a tanácsadója, Le Marietta és a párt társelnöke, Döme Zsuzsanna lettek volna ott. A valóságban Le Marietta mellett a főépítészi iroda jogi képviselője volt még jelen.
A filmben a Kutyapárt országos listavezetőjét, a 2026-os választási kampány legfontosabb emberét, Nagy Dávid pártigazgatót is korrupcióval gyanúsították meg. Már április 2-án elmondta a Telexnek: számított arra, hogy az utolsó napokban a legkomolyabb feketekampány indul a párt ellen, konkrétan említette Mérő Vera dokumentumfilmjét. Hétfőn a Partizánnak arról beszélt, hogy a film a feketekampány kicsúcsosodása, amely szerinte „nyolc-tíz évvel ezelőtti sérelmekről” szól. Kedden az Indexnek azt mondta, szerinte a film készítői azt „direkt a választásokra időzítették, és direkt nem kérdeztek meg senkit a Gergőn kívül”.
Szirmai Zsuzsa, a párt korábbi pénzügyese arról beszélt, hogy amíg a pártnak dolgozott, azt tapasztalta, nem érdeklik őket a szabályok, a közpénznek nincs becsülete. Egy, a filmben bemutatott email szerint Nagy Dávid 2022 áprilisában arra kérte a párt jelöltjeit, ha maradt náluk kampánypénz, azt vagy készpénzben adják neki oda, vagy utalják a személyes bankszámlájára. „Ez a definíciója a sikkasztásnak”, mondta erre a filmben a Kutyapárt egykori pénzügyese.
Nagy Dávid a Partizán műsorában erre úgy reagált: a film megszólalója rásütötte a sikkasztást, de közben nem is keresték meg. „Marci, ha te sikkasztani akarsz, te kiküldöd kétszáz embernek, hogy utaljatok nekem közpénzt?” – tette fel a kérdést Gulyás Mártonnak a párt listavezetője. Azt állította, hogy egyébként a pénzek, amiket visszakértek a jelöltektől, nem egyéni kampánytámogatások voltak, hanem egyenként 7-800 ezer forint, amit a párttól kaptak. Nagy Dávid szerint pont a filmben megszólaló pénzügyes volt az, aki azt javasolta, ne közvetlenül a párt számlájára utalják vissza az összegeket.
Szirmai Zsuzsa mondta el azt is a filmben, hogy egy alkalommal a párt Kovács Gergely apjától vett autót. Az autóvásárlásról Kovács Gergely azt mondta, azért volt rá szükség, mert a 2022-es választás előtt balesetet szenvedtek egy, a párt által használt autóval, ami totálkáros lett. Kellett venni egy autót, Kovács apja felajánlotta, hogy a piaci árnál olcsóbban, 4 millió forintért megveheti tőle a párt a saját autóját. Ezt az autót a párt főként a baleset miatt a biztosítótól kapott pénzből vette meg, amiről az elnökség és a tagság is tudott. Később aztán ugyanúgy 4 millió forintért vette meg a párttól az autót Kovács Gergely.
Több korábbi párttag is arról számolt be a filmben, hogy azért tették ki őket a pártból, mert a véleményük több témában is eltért a párt vezetésének álláspontjától. Köztük volt Victora Zsolt, a párt korábbi társalapítója, egykori alelnöke is, aki állítása szerint maga javasolta Kovács Gergelynek annak idején, hogy alapítsák meg a Magyar Kétfarkú Kutya Pártot.
„Nekem sok évig a legjobb barátom volt, eleinte sokat segített”, mondta Victora Zsoltról a párt jelenlegi társelnöke. Kovács Gergely állítása szerint megszavazta a párt taggyűlése, hogy miután Victora Zsolt önkormányzati képviselő is lett, csökkenjen a párttól kapott fizetése százezer forinttal. Ehhez képest Kovács Gergely azt látta, hogy egy éven át továbbra is ugyanannyit kapott a párttól. Amikor erről megkérdezte a párt pénzügyesét, ő azt mondta, Victora Zsolt arra hivatkozva kért továbbra is ugyanannyit, hogy erről beszélt Kovács Gergellyel. Kovács Gergely viszont ezt határozottan tagadta, azt mondta, később még meg is szavazta az elnökség, hogy Victora Zsolt fizessen vissza 1,2 millió forintot, de ő ezt nem akarta megtenni.

Az egykori alelnök, Victora Zsolt beszélt arról is, hogy a párt évek óta nem változtatta meg hivatalosan a székhelyét. A valóságban már 2019 óta nem abban az ingatlanban van a párt székhelye, mint korábban. Az ebben az ingatlanban valóban lakó idős házaspár emiatt maga alatt van, mert rengeteg levél érkezik ide, amelyeket a párt igazából nem vesz át. Nagy Dávid a Partizánban erre azt mondta, egy svéd házaspár lakik most az érintett ingatlanban. A párt 2021-ben, 2023-ban és 2025-ben is megpróbálta megváltoztatni a székhelyét, de a kérelmet valamiért eddig egyszer sem vette át a bíróság. Azt viszont tagadta, hogy a pártnak szóló leveleket ne vennék át. A Telexnek Kovács Gergely is beszélt arról, hogy a bíróságon több alkalommal is beadták a székhely megváltoztatására irányuló kérelmet, de azt valamiért „a mai napig nem vezette át a bíróság”.
„Utólag azt mondom, nekem sokkal több energiát kellett volna feccölnöm abba, hogy rendezzem a konfliktusokat. Rosszban maradtunk, ezek szerint annyira, hogy ilyenek mondanak rólam”, mondta a filmben megszólaló egykori párttagokról a jelenlegi társelnök, Kovács Gergely. „Hiba volt a részemről, hogy nem figyeltem a konfliktusok elsimítására.”
Szerda reggel egy Facebook-posztban reagált Az ebek urára a másik társelnök, Döme Zsuzsanna is. „Dokumentumfilmnek picit erős lenne, hisz csak és kizárólag olyanok szólalnak meg, akik sok-sok éve nem önszántukból és nem dalolva távoztak a Kutyapárttól, no meg a sértett újságíró, aki elfelejti közölni, hogy a bíróság előtt már nem állja meg a helyét az írása…” A társelnök szerint az egész film lényege az, hogy Gergőt és őt lefideszezze „egy nem olcsó lejárató videóban”.