Csoportos garázdaság miatt eljárás indult a péceli Orbán-beszéd alatti dulakodás miatt
„A Gödöllői Rendőrkapitányság csoportosan elkövetett garázdaság miatt indított büntetőeljárást ismeretlen tettesek ellen, melynek részleteiről az eljárás jelenlegi szakaszában nem áll módunkban bővebb tájékoztatást adni.” Két nappal Orbán Viktor Pécelen tartott, szombati fóruma után ezt válaszolta kérdésünkre a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
A miniszterelnök országjárásának egyik legfeszültebb eseménye volt a péceli állomás. Több helyen dulakodás, lökdösődés alakult ki az ellentüntetők és a több Orbán-gyűlésen megjelenő fekete ruhás között. A Telex helyszínen lévő tudósítója szerint már jóval a rendezvény előtt feltűnt a helyszínen Bazsó Adolf és Gremsberger Bertalan, akik Orbán korábbi fórumain is azon dolgoztak, hogy a tüntetők ne zavarhassák meg a miniszterelnök beszédét. A fekete ruhás csapat több alkalommal kitépte az ellentüntetők kezéből a molinókat és megrángatták őket. Bede Zsolt fideszes provokátor-aktivista közben folyamatosan kiabált az ellentüntetőkkel.

A tüntetésen jelen lévő Tarcsi Sándor egy konkrét eset miatt csoportosan elkövetett garázdaság miatt tett feljelentést szombaton a Gödöllői Rendőrkapitányságon. Tarcsi egy volt rendőrtiszttel, Csőgör Péterrel együtt egy „pedofidesz” feliratú molinót próbált feltartani aznap az Orbánt hallgató tömeg közepén, de a molinót kitépték a kezükből, őket pedig a földre vitték a fekete kabátos alakok. Tarcsi Sándor szerint a férfiak azt nehezményezték, hogy rajta lehetnek azon a szelfin, amit előtte csináltak. Ekkor szóváltás alakult ki, majd mikor a molinót kibontották, az egyik fekete ruhás lehúzta azt, egyiküket pedig fojtófogással a földre vitte és dulakodás kezdődött. Ezután megjelentek a Valton biztonsági emberei, és kitessékelték Tarcsiékat, a molinót pedig nem adták vissza.
A rendőrök Pécelen csak fél órával az események után vették fel a tüntetők beszámolóit. Megkérdeztük írásban a rendőrséget, hogy mi volt az oka, hogy nem voltak jelen az erőszakosabb eseményeknél, erre egyelőre nem kaptunk választ.
Az Orbán országjárásán megjelenő és az ellentüntetőkre ráállított fekete ruhás férfiak közül többeket azonosítottuk. Élükön Bazsó Adolf egykori birkózóval, a BHW Security nevű cég tulajdonosával.