Kocsis Máté szerint soha nem került szóba komoly helyeken az, hogy belügyminiszter legyen, de ha szóba kerülne, akkor is „kézzel-lábbal tiltakozna ellene”, legalábbis így válaszolt a Fidesz frakcióvezetője Csuhaj Ildikó kérdésére. Miután Lázár János a néhány héttel ezelőtti, battonyai Lázárinfón azt mondta, hogy Pintér Sándor a mostani kormányzati ciklus végén nyugdíjba megy, az M5 podcastműsorában műsorvezetője többek között arról a visszatérő sajtóinformációról kérdezte Kocsis Mátét, amely szerint ő lehetne a belügyminiszter utódja.
„Nekem semmilyen kormányzati ambícióm nincs, belül sosem beszéltünk ilyesmiről, ezt a sajtó találta ki. Soha szóba nem került komoly helyeken az, amit ön most kérdez, ha szóba kerülne, akkor is kézzel-lábbal tiltakoznék ellene”
– válaszolta Kocsis Máté. A Fidesz frakcióvezetője, aki kedden a Somogy megyei Tabon a Fidesz Lendvai Ildikójának nevezte magát, azt is kijelentette, nem venne rá mérget, hogy jobboldali választási győzelem esetén Pintér Sándor nem maradna a helyén, mint belügyminiszter.
A közel egyórás műsorban Kocsis beszélt arról is, hogy ősszel újra benyújtaná az ellehetetlenítési törvényt, arról, hogy nem ülne le Hann Endrével vitázni a Medián 20 százalékos kutatásáról, Magyar Péterről és Kapitány Istvánról, az ukrán titkosszolgálatokról, a Barátság-vezetékről és válaszolt arra a kérdésre is, hogy megdicsérte-e Putyin Orbán Viktort.
Hann Endre és a Medián komoly kormányzati össztűz alá került a múlt héten, miután bemutatták a legújabb kutatásuk eredményeit, amely szerint a Tisza Párt a teljes szavazókorú népességben 11 százalékponttal vezet a Fidesz előtt, a választani tudó biztos szavazók körében pedig már a 20 százalékpontot is elérte az előnye, ott 55-35 az állás. A Fidesz először azzal próbálkozott, hogy nevetségessé tegyék a Mediánt, Orbán Viktor a legjobb humoristának nevezte Hann Endrét, Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója pedig egyszerűen csak egy röhögős emojival reagált a Medián friss számaira. Ezután jött a megafonos Deák Dániel, aki azt állította, megszerezte a Medián „valódi” kutatási eredményét, amiben az szerepelt, hogy a Tisza Párt és a Fidesz–KDNP is 36-36 százalék körül állt januárban. Deák egy kinyomtatott táblázattal is igyekezett alátámasztani az állítását, azonban a lapról több fontos információ sem derült ki, például az sem, hogy ezek az adatok a teljes népességre, a választani tudók csoportjára, vagy pedig a választani tudó biztos szavazók csoportjára vonatkozik-e.
Hann a Válasz Online-nak azt mondta, jól tűri ezt a lejáratókampányt, de egy kicsit fárasztja, és túl sokat kell vele foglalkoznia, ami a kutatói munkától veszi el az idejét. A Deák Dániel által bemutatott táblázatról azt mondta:
„Mindenképpen illegális módon jutott hozzá egy adatbázishoz.”