Összegyűjtötte a szükséges ajánlásokat, állíthat országos listát a DK

„A Demokratikus Koalíció a mai napig több mint 71 egyéni választókerületben adta le a szükséges számú ajánlásokat, így jogosulttá vált országos lista állítására” – írja a DK közleménye.

A párt az országos listán szereplő politikusokról március 4-én dönt majd, az ajánlásgyűjtést pedig minden körzetben folytatják annak ellenére, hogy megvan a szükséges számú ajánlás, írta a DK. A párt azt ígérte, hogy a következő két napban mind a 106 választókerületben leadják az induláshoz szükséges ajánlásokat.

A kampányidőszak kezdete jól mutatta, hogy az idei választás előtt nehéz küszöbnek tűnik az aláírásgyűjtés a kispártoknak. Míg a Fidesz és a Tisza Párt már a kampány első napján hozta a kötelezőt, mind a 106 egyéni képviselőjelöltjük összeszedte az induláshoz szükséges 500 ajánló aláírást, addig a kisebb pártok messze nem álltak ilyen jól. Az első négy napban a Mi Hazánk csak 31, míg a DK 8 választókerületben tudta leadni az ajánlásokat.

Hiába tűnik a kampányplakátok számában mérve már-már úgy, mintha a Fidesz és a DK nagy meccse lenne az idei választás, a Medián közvélemény-kutatása ennek ellenére két százalékra mérte Dobrev Klára pártját.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!