Kigyulladt egy tehervonat mozdonya Vértesszőlősnél, késésekre kell számítani a győri fővonalon

336

Kigyulladt egy magánvasúti tehervonat mozdonya hétfő este Vértesszőlős közelében. Emiatt jelentősen hosszabb eljutási időre és forgalmi változásokra kell számítani a győri fővonalon – közölte a Mávinform Facebook-oldala. A forgalom átszervezése jelenleg is folyamatban van.

A Katasztrófavédelem azt írta az esetről, hogy egy vasúti szerelvény mozdonya belsejében gyulladt ki a villamosszekrény. A vasúttársaság szakemberei elvégezték az áramtalanítást, ami után a tatabányai hivatásos tűzoltók előbb egy vízsugárral, porlasztva kezdték meg az oltási munkálatokat, amelyeket két oldalról, két vízsugárral folytattak. Az egységek a tűz körülhatárolását, majd eloltását követően hőkamerával átvizsgálták a mozdonyt, jelenleg is az utómunkálatokat végzik. A vasúttársaság szakemberei visszavontatják a tatabányai állomás területére a szerelvényt.

A MÁV beszámolója szerint személyi sérülés nem történt. Az oltási munkálatok idejére az érintett szakaszon a felsővezetéket kikapcsolták, ezért Tatabánya és Tata között áll a forgalom. Tatabánya és Komárom között pótlóbuszok állnak forgalomba. Az S10-es vonatok megosztva, csak Budapest és Tatabánya, valamint Tata és Győr között járnak.

A távolsági IC, a nemzetközi EC és Railjet vonatok csak Budapest és Tatabánya között, illetve az ausztriai/nyugat-magyarországi végállomásuk és Komárom között közlekednek. A Bregenz, Bécs felől érkező Railjet (165) és a Keleti pályaudvarról 19:40-kor Bécsbe elindult Railjet (266) utasainak Tatabánya és Tata között kell pótlóbuszra átszállniuk.

A Keleti pályaudvarról 20:40-kor Salzburgba indult Kálmán Imre EuroNight (EN 462) kerülő útirányon, Tatabánya érintése nélkül, Székesfehérváron át közlekedik, emiatt a magyarországi szakaszon menetideje jelentősen megnő.

Keleten is égett egy vonat

Az ország keleti végén is kigyulladt egy vonat hétfőn. A Debrecenből Tiszalök felé közlekedő vasúti szerelvény motorvonatának motortere égett a Tiszavasvári és Tedej közötti vasúti vonalon – közölte hétfő este a Katasztrófavédelem.

A tiszavasvári önkormányzati tűzoltók egy vízsugárral fékezték meg a lángokat. Ez a szerelvény nem szállított utasokat, azonban az érintett vonalon közlekedő, következő két járat helyett vonatpótló autóbuszokkal szállítják az utasokat.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!