Mohu: A jeges utcákba nem tudtak felmenni a kukásautók, ezért maradt ott a szemét
Megmagyarázta a Mohu, miért nem vitték el a II. kerület egy részéről a háztartási szemetet. A hó miatt. A cégre kiakadt Őrsi Gergely polgármester.
„Levélben fordultam Mártha Imréhez, a Mohu Budapest vezérigazgatójához a kerület több részét érintő szemétszállítási problémák miatt”
– írta közösségi oldalán Őrsi Gergely, II. kerületi polgármester.
Őrsi elfogadhatatlannak tartja, hogy több utcában már a karácsony környéki szállítások is elmaradtak. Nem indokolható a kiesés egésze az időjárással, ráadásul több olyan utcát érint a kimaradás, ami járható volt az esedékes szemétszállítás idején, az FKF takarította, tette hozzá.
A polgármester választ vár arra, hogy mikor várható a szemétszállítás újraindulása vagy az kihelyezett kukák ürítésének pótlása, magyarázatot a hosszas kimaradásra, és tájékoztatást arról, hogy teljes számlát tervez-e küldeni a MOHU Budapest azoknak a lakóknak is, akiknek akár három hétig sem ürítették a kukáját.
Lapunk is megkereste a Mohut, mivel hozzánk is érkeztek olvasói panaszlevelek az ügyben. A Mohu Budapest válasza szerint a II. kerületben a kommunális hulladék elszállítása a terveknek megfelelően működött a karácsony utáni időszakban, a hóhelyzet kialakulásáig.
A szilveszteri hóesést követően volt néhány olyan budai utca, ahova a jeges utak vagy meredekség miatt nem tudtak eljutni a kukásautók a tervezett időszakban, többnyire a keddi, szerdai hóesés idején, írták. Itt azt kérik, hogy a lakosok továbbra is hagyják kinn a kukákat, mert amint az utca járható lesz, a lehető leghamarabb el fogják szállítani a hulladékot.
A Mohu Budapest hozzátette: minden esetben igyekeznek a lehető legrövidebb időn belül megszervezni a kieső járatok pótlását és csökkenteni a késést, amint az útviszonyok ezt lehetővé teszik. Ehhez kérik a lakosság megértését és türelmét.
A cég azt tanácsolja, hogy a lakosok a hulladékgyűjtő tartályokat a begyűjtés napjának megfelelően a továbbiakban is helyezzék ki, a kint lévőket azokat ürítéséig lehetőség szerint ne húzzák vissza.
A MOHU a héten közleményben tájékoztatta a lakosságot, hogy a kialakult hóhelyzetben mire kell figyelni a szemétszállítás kapcsán, hiszen a tartós hideg, a havazás és a fagyos útviszonyok a hulladékbegyűjtés biztonságos és folyamatos ellátását is befolyásolják, és előfordulhat, hogy az utca meredeksége, síkossága miatt a járművek nem tudnak eljutni egyes helyekre. A zord időjárási körülmények között, a csúszós útviszonyok és a hófúvások miatt bizonyos területeken lehetnek járatkiesések vagy késések.