El a kezekkel a sajtótól! A kormány most a független médiát vette célba, de az igazságot nem lehet betiltani. Amíg velünk vagytok, mi is létezni fogunk, köszönjük, hogy támogatásoddal és adód 1%-ával segíted a munkánkat! Már a támogatónk vagy?
Jelentkezz be!
Támogatás! Elrejtés

Felrobbant a kézigránát, mindkét kezét elvesztette a kormánytisztviselő a honvédségi gyakorlótéren

2025. március 22. – 10:15

Felrobbant a kézigránát, mindkét kezét elvesztette a kormánytisztviselő a honvédségi gyakorlótéren
Somogyi Zoltán vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója a Honvédelmi Minisztérium előtt tartott sajtótájékoztatón 2025. március 22-én – Fotó: Bodnár Boglárka / MTI

Másolás

Vágólapra másolva

13170

A gyakorlat során felrobbant egy kézigránát egy kormánytisztviselő kezében, és mindkét kezét elvesztette, mondta Somogyi Zoltán vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén történt balesetről tartott sajtótájékoztatóján szombaton.

Az MTI beszámolója szerint Somogyi közölte: a fiatal nő egyik oldalon a csukló, a másik oldalon az alkar elvesztésével járó többszörös repeszsérülést, valamint lágyrész- és arcsérülést szenvedett. A sérültet súlyos, életveszélyes állapotban, mentőhelikopterrel szállították az Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórházba, ahol életmentő műtétet hajtottak rajta végre.

A másik sérült – maga a kiképző katona – többszörös lágyrész sérülést és csonttörést szenvedett. Őt a helyszíni ellátás után, stabil állapotban az Országos Mentőszolgálat a veszprémi kórházba szállította.

Somogyi Zoltán arról beszélt: a kiképzést kormányzati tisztviselőknek szervezte a Magyar Honvédség. A felkészítésen minden jelentkező önkéntesen és saját felelősségre vett részt. A súlyos baleset miatt a felkészítést azonnal felfüggesztették, és további intézkedésre leállították. A Magyar Honvédségben minden, kézigránáttal folytatott tevékenységet felfüggesztettek, amíg pontosan nem tisztázódik, hogy miért robbant fel és okozott tragikusan súlyos sérülést a gránát, amelynek oka pillanatnyi elbizonytalanodás vagy akár a kézigránát műszaki hibája is lehet.

„Ahogy minden gyakorlatnál, itt is a kiképzést magas képzettségű egészségügyi katonák biztosították, akik a sérültek ellátását azonnal megkezdték”

– mondta Somogyi, hozzátéve: a mentőhelikopteren éppen olyan katonaorvos teljesített szolgálatot, aki missziós tapasztalattal is rendelkezik.

A Honvédkórház megerősítette, hogy a köztisztviselő állapota továbbra is stabil, jelenleg az intenzív osztályon ápolják. A kiképző katona állapota szintén stabil. „Az eset körülményeinek vizsgálata azonnal megkezdődött” – jelentette ki Somogyi. A vizsgálat a rendőrség és a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség, valamint a Honvédelmi Minisztérium hatósági főosztályának balesetvizsgáló szolgálata bevonásával zajlik. Ez hivatott kideríteni és tisztázni a baleset körülményeit. Ennek részeként ellenőrizni kell minden gránátszériát.

„A Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium mély együttérzését fejezi ki a szörnyű baleset kapcsán” – mondta, és hozzátette: a Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Honvédség, a katona pszichológusok mindenben segítik a sérülteket és családjukat. A törzsigazgató azt ígérte: a vizsgálat eredményeiről tájékoztatni fogják a közvéleményt, de arra kérte a nyilvánosságot és a politikai vezetőket, hogy a balesetben érintett sérültek és hozzátartozóik iránti tisztelettel tartózkodjanak a baleset körülményeinek további nyilvános elemzésétől.

Vágólapra másolva
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!
EUR 396,86 Ft
USD 366,26 Ft
További élő árfolyamok!
Partnereinktől