Puzsér: Bizarr látványt nyújt Magyar Péter, amint megretten Rogán Antaltól
2025. február 21. – 17:43
„Bizarr látványt nyújt Magyar Péter, amint megretten Rogán Antaltól – a színre lépése óta nem láttunk ilyesmit, és abból az imperatívuszból, hogy »ne féljetek«, hát nem ez következne. Mi a Szélsőközépnél a szolidaritásban és a kölcsönös felelősségvállalásban hiszünk, akkor is, ha ez számunkra ezúttal hatalmas pofára esést eredményezett” – ezekkel a szavakkal értékelte Puzsér Róbert azt, hogy Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke csütörtökön lemondta a Puzsérral közös pénteki szereplését „a rogáni propaganda által okozott körülményekre” hivatkozva.
Vélhetően az lehetett az oka, hogy Magyar lemondta a pénteki eseményt, hogy a napokban azzal vádolta a kormányközeli sajtó Puzsért, hogy felmenti a bűn alól, és relativizálja a pedofíliát. Ezt arra alapozták, hogy a Fidesz-közeli Transzparens Újságírásért alapítvány közzétett egy 2019 szeptemberében történt beszélgetéséről készült videót. Ebben Puzsér Róbert, Vona Gábor és Molnár Áron beszélgetett a Black Mirror című sorozat Shut Up And Dance című epizódjáról. „A pedofília maga egy hajlam. Én úgy gondolom, hogy egy hajlam önmagában nem lehet bűn” – mondta a beszélgetés során Puzsér Róbert.
A vádakra reagálva Puzsér kijelentette, hogy „a lejáratásom ürügyét képező, hat évvel ezelőtti felvételen nem relativizálom a pedofíliát”. „Azoknak, akiknek problémájuk van a magyar nyelv értelmezésével, jelzem, hogy nem a hajlam a bűn, hanem a tett, nem a pedofília beteges késztetése a bűn, hanem a gyermekmegrontás cselekménye”. Puzsér szerint „semmilyen erkölcstelen kijelentés nem hagyta el a számat, ezért visszautasítom a szándékos félreértést és félreértelmezést”.
Pénteki, a rendezvény eredeti kezdési időpontja előtt kevéssel kirakott bejegyzésében Puzsér arról is ír, hogy a kései lemondás „tízmillió forintos nagyságrendű” kárt okozott nekik, a szervezőknek, és keresik a megoldást arra, hogy az előkészített tartalmat valamilyen formában legyártsák, ám „ennek módja azonban még a mi szemünkben se világos.”