Már találkozhatunk a BKK rendészeivel, márciusban új funkcióval bővül a BudapestGO
Egyelőre harminckilencen vannak a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) rendészei, a teljes létszám hetvenöt fő lesz. A BKK tájékoztatása szerint az új egység a BKK, illetve a BKV korábban is szolgálatot teljesítő vagyon- és biztonsági őreivel összehangolva, a Budapesti Utasbiztonsági Szolgálat rendszerében dolgozik majd.
Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója szerint háromszorosára nőtt az intézkedések száma, az ügyfél-elégedettségi mérések szerint összességében nőtt az utasok biztonságérzete a BKK járatain.
Márciustól a BudapestGO alkalmazásban is jelezhetik az utasok, ha úgy érzik, hogy rendészeti beavatkozásra van szükség. Ők maguk hívhatják az utasbiztonsági rendszer központi irányítószolgálatát. Viszont ha baleset történt, vagy veszélyhelyzet van, akkor továbbra is a 112-t kell tárcsázni. A hajléktalan emberek ellátásáról a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei gondoskodnak, és ehhez civil partnerek is társultak.
A Magyar Hang hétfői cikke szerint középfokú végzettséggel jelenleg bruttó 348 ezer 800 forint a BKK-rendészek alapbére, de ezen felül a havi rendszeres egyéb juttatások bruttó havi 93 ezer 600 forintra rúgnak.
A Fővárosi Közgyűlés októberi alakuló ülésén a teljes testület támogatása mellett fogadták el a főpolgármester-jelölti kampányban Vitézy Dávid által megígért BKK-rendészetet. Az ötlet a tavalyi kampányban megosztó téma volt, Karácsony Gergely főpolgármester a szerinte hajléktalanellenes kommunikáció miatt ment neki Vitézynek. Később mégis sikerült megállapodni egy olyan rendszerben, amit a Fidesztől a DK-n át mindenki támogatni tudott.