„A nyakamon egy pingponglabda méretű duzzanat nőtt” – Haagen Imre története
2024. december 17. – 13:34
frissítve
Teljesen érthető, ha valaki túlélte a rákot, és a történtekre nem szívesen gondol vissza. Haagen Imre színész viszont annyira kizárta a gondolataiból a vele történteket, hogy a Rákeltérítő beszélgetése alatt már arra sem emlékezett pontosan, hogy a betegsége 2014-ben kezdődött. A színészt elsősorban az RTL Drága örökösök című sorozatából ismerhetik, ő Ökörapáti polgármestere. Ezenkívül énekel, dalokat és verseket is ír.
Haagen Imre kálváriája 2014-ben kezdődött, amikor a nyakán egy nagy duzzanatot fedezett föl, amiről rövidesen kiderült, hogy egy rosszindulatú daganat. Szerencsére a műtétet megúszta, a sugár és a kemó eltüntette a primer, azaz az elsődleges daganatot, sőt az áttéteket is. A beszélgetésre Haagen Imrét ezúttal nem a kezelőorvosa, hanem dr. Huszka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész kísérte el, szakértői minőségben. Amikor szóba került, hogy a beteg a biopsziát követően saját felelősségére elhagyta a kórházat, a főorvos megértő, betegbarát módon értékelte a magánakciót. Ezt az orvosok többsége nem tartja feltétlenül szerencsés lépésnek.
Haagen Imre szép történeteket mesél arról, hogy az akkor öt- és hétéves gyerekei milyen szeretettel álltak mellette a betegsége alatt, illetve arról, hogy a szinkronstúdiók színészei a szakszervezetükön keresztül milyen komoly pénzgyűjtéssel támogatták a rák miatt nagy bajba került kollégájukat.
2023-ban a Telexen podcastként debütált, idén viszont videós formában tért vissza a második évaddal a Rákeltérítő. A videósorozat már a Rákkutatók Alapítvány támogatásával készült, amihez a helyszínt a Semmelweis Egyetem adja. A műsorvezető továbbra is Markovits Ferenc, aki korábban maga is rákbeteg volt, de felgyógyult belőle. A kezelése alatt szembesült más rákbetegek tájékozatlanságával, rettegésével, és ezen próbál enyhíteni a sorozattal, amiben hírességek történeteit, rákkal való sikeres küzdelmeit mutatják be.
A Rákeltérítő második évada rendszeresen jelentkezik a Rákkutatók YouTube-csatornán. A korábbi interjúkat itt tudja visszahallgatni.
(A felvétel a Rákkutatók Alapítvány támogatásával, a Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet könyvtárában készült.)