„Sokfélék vagyunk, sokféleképpen gondolkodunk, de az volt a csodálatos bennünk, hogy a közös többszörös az mindig a falu volt” – mondta Molnár Róbert kübekházi polgármester péntek kora este tartott sajtótájékoztatóján, ahol bejelentette: polgármesterként sem ő, sem képviselői nem jelöltetik újra magukat.
Molnár, aki csapatával 2002 óta vezeti a falut, felajánlotta, hogy ha szükség lesz tapasztalataikra, örömmel állnak szolgálatára az új polgármesternek és a képviselő-testületnek. Arra kéri a kübekháziakat, hogy válasszanak tisztességes életvitelű, becsületes, emberileg és szakmailag alkalmas olyan új faluvezetőket, akik méltók lehetnek a közbizalomra és arra, hogy tovább folytassák az általuk huszonkét éve megkezdett munkát.
„2002-ben, amikor megválasztottak bennünket, íratlan fogadalmat tettünk, ami úgy szólt, hogy mi mindenkinek a vezetői leszünk. Azoké is, akik szeretnek bennünket, és azoké is, aki nem”
– fogalmazott Molnár, aki szerint így is szolgálták a falut az öt cikluson át.
Molnárék számtalan projektet vittek végig a Szeged agglomerációjához tartozó, ezerötszáz lelkes községben. November óta van bölcsőde, amit közösségi összefogással alakítottak ki, korábban tavaly tavasszal pedig szintén a falu lakóival összefogva építettek konténerházat egy helyi hajléktalannak.
A polgármester egyben a Mindenki Magyarországa Néppárt alelnöke is, a 2022-es kampány során – hasonlóan Botka László szegedi polgármesterhez – határozottan kiállt Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt mellett.
Molnár egyébként a magyar–román–szerb hármas határon fekvő faluban nőtt fel, Wikipédia-oldalán azt írják, már gyerekkorától kezdődően aktívan vett részt a kis falu iskolai életében, majd a közéletében. 1988-tól rendszeresen látogatta a szegedi underground ellenzéki mozgalmakat, majd 1989-től bekapcsolódott az FKGP megyei, majd a helyi munkájába, de volt a Csongrád Megyei Hírlap tudósítója is, 1989-ben megválasztották a párt megyei sajtófőnökévé.
1990-ben ismerkedett meg Torgyán Józseffel, az FKGP akkori pártfőügyész-helyettesével, aki pártelnökké választása esetére felajánlotta részére a párt országos szervezési osztályának vezetését. Molnár időközben a párt főtitkár-helyettese is lett, miközben a szervezési osztály mellett az elnöki protokollt is ő vezette. 1998-ban, 27 évesen képviselője lett az Országgyűlésnek és a parlament jegyzőjévé is megválasztották.
A frakcióbeli nézeteltérések miatt időközben Molnárt megfosztották a külügyi bizottsági tagságától, majd kizárták mind a frakcióból, mind a pártból, elvesztette jegyzői megbízatását is. Képviselői mandátuma 2002-ben megszűnt, ekkortól lett Kübekháza független polgármestere.
Molnár mindig nagy többséggel nyert: 2002-ben a szavazatok 74 százalékát, 2006-ban 87 százalékát, 2010-ben 62 százalékát, 2014-ben 81 százalékát tudhatta magáénak, 2019-ben pedig mindenki rá szavazott, nem volt kihívója.
A szerző a Szegeder újságírója. A cikk a Szegeder és a Telex együttműködésének keretében jelenik meg a Telexen is.
A Telex fontosnak tartja, hogy az egész ország területéről szállíthasson az olvasóinak sztorikat, ezért közlünk gyakran vidéki riportokat. Mivel minden térséget nem tudunk lefedni budapesti szerkesztőségünkkel, keressük az együttműködést vidéki újságírókkal, és fokozatosan országos tudósítói hálózatot szeretnénk kiépíteni. Ez a cikk is egy ilyen együttműködés keretein belül készült.