A motorjának hangja mellett eltemették Szvoboda Bence motokrosszversenyzőt

2023. június 24. – 19:04

Szombaton eltemették Balatonberényben a 31 éves korában meghalt Szvoboda Bence motokrosszversenyzőt, írja a sonline.hu. A sírnál beindították a motorját, annak hangja mellett vettek végső búcsút tőle.

A temetésén részt vett csapata, a Team HTS és Hermann Henrik, a Magyar Motorsport Szövetség elnöke is, aki bejelentette: visszavonják Szvoboda Bence 521-es rajtszámát.

Szvoboda Bence motorversenyző – Fotó: HTS Team

Szvoboda Bence tízszeres magyar bajnok motokrosszversenyző június 14-én halt meg, miután néhány nappal előtte balesetet szenvedett. Harmadik helyen állt egy csehországi versenyen, amikor elcsúszott, a mögötte érkező versenyző pedig áthajtott rajta. Súlyos sérülésekkel, kritikus állapotban szállították kórházba, ahol életmentő műtétet hajtottak végre rajta.

Szvoboda Bence 1992-ben született Marcaliban, 8 éves korában kezdett el motorozni, apja, Szvoboda Tamás szintén amatőr magyar bajnok motokrosszversenyző. Tízszer nyert magyar bajnoki címet, ezenkívül kétszeres cseh felnőtt és osztrák junior bajnok volt. Pontszerző volt a világbajnokságon, 2014-ben pedig dobogóra állhatott az Európa-bajnokság egyik futamán.

A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámokat.