Zsarolta, fenyegette és többször is megverte anyját a gyilkosság előtt a budai emberölés elkövetője

2023. május 4. – 12:46

Másolás

Vágólapra másolva

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra, 2023. június 3-ig elrendelte annak a 32 éves nőnek a letartóztatását, aki beismerte, hogy megölte őt csecsemőként örökbe fogadó anyját a II. kerületi, Bimbó úti társasházi lakásban április 30-án. A megalapozott gyanú szerint a nő olyan súlyosan bántalmazta az anyját annak II. kerületi lakásában, hogy az a helyszínen életét vesztette.

A Fővárosi Törvényszék sajtóközleménye szerint amennyiben bebizonyosodik a nő bűnössége, úgy cselekménye a bűncselekmény kimerítheti az elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés definícióját, amely 10-től 20 évig terjedő, vagy akár életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető.

Letartóztatását az ügyészség azért kezdeményezte, mert úgy vélték, fennállhat a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye is.

A 32 éves nő bejelentett munkahellyel, rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik, megélhetését a szülei biztosították. Az eljárás adatai szerint a nő és az anyja kapcsolata konfliktusos volt:

a nő több esetben életveszélyesen megfenyegette az anyját, több alkalommal megverte és érzelmileg zsarolta őt.

A 32 éves nőről az is kiderült, hogy ugyan büntetlen előéletű, de folyamatban van ellene két másik büntetőeljárás is, szintén személy elleni erőszakos bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt.

A törvényszék tájékoztatása szerint a büntetési tétel nagyságából eredő fenyegetettség, a nő rendezetlen egzisztenciális körülményei, az eljárás során körvonalazódó aggályos személyiségjegyei és a folyamatban lévő egyéb eljárások alapján megalapozottan feltehető, hogy kényszerintézkedés hiányában a
hatóságok számára elérhetetlenné válna, elrejtőzne vagy megszökne.

A bíróság úgy ítélte meg, hogy az ellene folyamatban lévő büntetőügyek, igazolatlan egzisztenciális háttere, illetve a vallomások alapján kirajzolódó személyiségjegyei okán alappal lehet tartani attól, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el.

A bíróság ezek miatt a letartóztatás mellett döntött, de a végzés még nem végleges. A Telex a Fővárosi Törvényszéktől úgy tudja, esetében még nem merült fel, hogy a letartóztatás helyéül az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet jelölnék ki.

A nő vallomásának egy részletét itt, az ügy további részleteit pedig itt olvashatják.

A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámokat.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!