Két év alatt sem épült fel a 190 milliós támogatást kapott bölcsőde Hernádkakon

2021. augusztus 09. – 20:26

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

Hiába nyertek rá 190 millió forint uniós támogatást két éve, mégsem épült meg a bölcsőde a Borsod megyei Hernádkakon, derült ki az RTL Híradóból. Az egyházközség egyébként további 90 millió forintot nyert közösségépítésre.

Az egyházközség lelkésze, aki a falu alpolgármestere is egyben, az RTL-nek arról beszélt, hogy kevés volt az elnyert 190 millió forint, további forrásokra, mintegy 100 millió forintra lenne szükségük, hogy felépíthessék a bölcsődét.

Mike Martin lelkész – aki a térség fideszes országgyűlési képviselőjének, Csöbör Katalinnak a fia –, bízik benne, hogy a döntéshozók lehetőséget adnak majd a beruházás megvalósítására. Az ügyet Hadházy Ákos mutatta be először.