
Vasárnap este újabb három meccsel folytatódott a Sztárbox múlt héten bedurrantott második évada. Miután nettó 20 perc bunyót – ugye a két férfi meccset négyszer kettő, a női meccs négyszer másfél percre írták ki – egy több mint 200 perces műsorba kell beleágyazni, a Sztárbox a maga oldtimer műsorvezetőivel, „Hogy érzed magad?” szintű villáminterjúival, pop-up koncertecskéivel, na meg az istentelen mennyiségű reklámmal és önpromócióval már-már súrolja a nézhetetlenség határát.
Másfelől a – nem olimpiai értelemben vett – amatőrök három hónapos felkészüléséről, az edzésmunkán keresztüli önmegismerésről és önlegyőzésről felvillanó bejátszásokban sok érdekes mondanivaló rejtőzik, de ezek többnyire rejtve is maradnak. Engem például érdekelt volna, miért ment sírva Schóbert Lara az első edzéseire, mert a sírás tényén kívül másra nem volt idő.
Na de a Sztárbox kétes produkciós értékét korábban már alaposan kiveséztük, jöjjenek inkább a meccsek!
Óriásit villantottak a nők, de most a jó értelemben
Az Istenes Bencétől tavaly kiütéses vereséget szenvedő ifjabb Schóbert Norbert után a fitneszdinasztia egyik újabb sarja, a 20 éves Lara is megmérettette magát; méghozzá egy bizonyos Pap Dorci ellen, aki több százezer követőjét főleg TV2-s realityk segítségével gyűjtötte össze.
A két nő nagyon felkészülten lépett a szorítóba, és meccsük az este messze legszínvonalasabb bunyóját hozta.
Pap találta meg először az optimális ütőtávot, és talált be rendszeresen balegyeneseivel, melyeket masszív jobbcsapottakkal fűszerezett meg. A találatokat azonban szépen megszűrte Schóbert kettős fedezéke – mondjuk a nők által használt 14 unciás kesztyűk közé elég nehéz beütni akkor, amikor a támadó maga is egy sárgadinnye méretű kesztyűt visel. Sőt, Schóbert az első sokk után rájött, hogy ellenfele nem tudja igazán megfékezni őt, ezért egész egyszerűen elkezdett átgyalogolni Pap ütésein.

A felismerésnek köszönhetően már az első menetet egy impresszív sorozással tudta zárni, és a későbbi menetekben is követte a receptet, szinte teljesen felőrölve a lelassult Pap Dóri ellenállását – ehhez mondjuk az is kellett, hogy brutális találatokat is simán be tudjon nyelni.
Pap Dorci azonban a meccs végéig partiban maradt, és Schóbert Lara csak pontozással tudta hozni a viszonylag technikás, sokszínű és legfőképp kompromisszummentes bunyót.
Hiába hajrázott a mentalista
A férfi középsúlyban Danny Blue mentalista (született Kékesi Dániel) rengeteg gondolatolvasós „poént” tartalmazó felvezetés után Szecsei Valterrel, a Sztárbox himnuszát (ilyen is van) rappelő Ibbigang duó egyik tagjával csapott össze. A promócióban, motivációs lózungokban és magabiztos félmosolyban nagyon profi Danny Blue-n látszott, hogy életében először a Sztárbox kedvéért húzott kesztyűt, szökkenések helyett rohamozott, ütéseit nem pattintotta, hanem lomhán kitolta.
A nála 16 évvel fiatalabb, magasabb és izmosabb Szecsei elsősorban hosszú kezeivel és lábmunkájával akarta legyőzni Danny Blue-t, és azt a balegyenesből és balegyenes-jobbegyenes kombinációból álló minimálrepertoárt, amit másfél hónap alatt megtanult, precízen végre is tudta hajtani.

Azonban hiába kezdett magabiztosabban Szecsei, hiába tudta kicsipkézni a Superman-tartásban felé száguldó Danny Blue fejét, már a második menetben kezdett elfogyni a szuflája (mentségére mondva ő csak augusztus elején ugrott be Pápai Joci helyére). Az energiaapály eleinte nem járt komoly következményekkel, Danny Blue néhány „na mi van, öcsi!” hangulatú integetését leszámítva a két bunyós leginkább egymást nézte a ringben. A végére azonban Danny Blue rájött, hogy meg is tudja ütni ellenfelét, az utolsó menetben egy rászámolás segítségével kibrusztolt egy 10-8-as pontozással nyert menetet, összességében azonban mégis ő maradt alul a bíróknál.
Nem várta meg, míg megérkezik az ütés
A Barátok közt Kertész Gézája, a.k.a Németh Kristóf hiába flexelt együtt Magyarország fitneszikonjával, Orbán Viktorral, hiába szorított neki a nézőtéren a sorozat Magdi anyusa (Google, Google, mondd meg nékem… igen, Fodor Zsóka), csúnyán kicsapta őt a nála 18 évvel fiatalabb, ámde dinamikusabb Lmen Prala – polgári nevén Grósz Bence.
Pedig a 48 évesen is szépen kipattintott Németh jól kezdte a meccset, egy fegyelmezett kezdőtől elvárható módon magas fedezékből hajigálta a balegyeneseket az alacsonyabb rapper fejéhez. Azonban Pralát (nem tudom eldönteni, hogy Grósz Bencének a Lmen vagy a Prala a vezetékneve) jól felkészítették erre a fenyegetésre, mivel nem elsősorban az ütések blokkolása utáni visszatámadásra játszott – ami egy nagyobb ütőtávval rendelkező ellenfél ellen elég frusztráló meccsbe is torkollhat –, hanem igyekezett ellenfele minden próbálkozásába agresszívan beleütni.

Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy amint megmozdult Németh bal válla, Prala egész testét beleadva elengedett egy némi jóindulattal jobbcsapottnak is nevezhető brutális parasztlengőst, ami menetrendszerűen be is talált Németh fedezéke mögé. A meccset ez az egy kontratechnika el is döntötte – oké, Pralának a meccs elején volt pár szép balhorga is –, Némethre a vezetőbíró előbb rászámolt, majd a második menetben a sokadik ijesztő találat után le is állította a meccset.
Ugyan a színész bunyó utáni interjúján egy technikai KO-hoz képest összeszedetten panaszkodott amiatt, hogy márpedig ő teljesen képben volt, a bírói döntés – különösen a meccs nagyon amatőr jellege miatt – abszolút indokolt volt, mert zord nyugdíjas éveket vetít előre az, ha valaki 48 évesen sűrű egymásutánjában arccal előre szalad bele egy 100 kilós taglóba.