100. életéve betöltése után nem sokkal meghalt Jimmy Carter egykori amerikai elnök, úgyhogy sorra jelennek meg a politikai és humanitárius örökségét méltató nekrológok. Különös történeteket is felelevenítenek a lapok, az egyik ilyen pedig a georgiai „gyilkos nyúlról” szól.
Az ABC összefoglaló cikke szerint 1979 áprilisában Carter megpihent georgiai szülővároskájában, Plainsben, ahol elment horgászni egy kis tóra. Egy csónakból várta a kapást, amikor valami méretes szörnyűséget vélt felfedezni a tóban, ami gyaníthatóan nem békés szándékkal tempózott felé a vízben. A lény teljesen meg volt vadulva, dühödten közelített,
furcsa módon sziszegett és fogait csikorgatta az atomhatalmat vezető férfire.
Jody Powell, az elnök akkori sajtótitkára szerint a – Loch Ness-i szörnyet is kenterbe verő – entitás célja a csónakba való behatolás volt. Carter elnök – aki szolgált a haditengerészetnél is – nem esett kétségbe, evezőjével a vizet csapkodva elriasztotta a szörnyet. (Akadtak sokat cáfolt pletykák, amik szerint az elnököt védő Secret Service emberei lőtték agyon az állatot.) Mindenesetre kiderült, egy begőzölt mocsári nyúl, azaz Sylvilagus aquaticus rontott rá az Egyesült Államok elnökére.
Carter nem sérült meg az incidensben, a nyúl sorsáról nem érkezett hír. Visszatérve a Fehér Házba beszámolt pár emberének a bizarr találkozásról a gyilkos ösztönű nyúllal, bár volt olyan munkatársa, aki utólag úgy gondolja, jobb lett volna hallgatni a történetről.
Az esetet a sajtóból először az AP hírügynökség írta meg augusztus 30-án, azzal a felütéssel, hogy „vannak halas sztorik, és akkor vannak nyulas sztorik is”. Az AP után sorra hozták le a lapok a történetet olyan címekkel, mint „A Gyilkos Nyúl megtámadta az elnököt”. Egészen őrült hajsza kezdődött az eset részleteinek felderítéséért, minden sajtótájékoztatón, háttérbeszélgetésen és fogadáson ezzel ostromolták Cartert és a Fehér Ház dolgozóit az újságírók.
A történet hamar olyan fénytörést kapott, hogy Carter még egy túlpörgött tapsifülessel is alig képes elbánni, nemhogy az akkori iráni túszválsággal vagy az elszálló energiaárakkal. Carter ekkoriban mondta el híres beszédét, takarékosságra kérve az amerikaiakat, és szintén ebben az évben kezdődött a Szovjetunió egy évtizedesre nyúlt afganisztáni intervenciója. Sok vezércikkíró egyenesen a georgiai durva nyulat okolta a fenti külpolitikai malőrökért is, nem kevés iróniával.
Carter már nem tudta lemosni a gyengekezű politikus stigmáját, aki egy kisállattal sem tud elbánni. Ronald Reagan pedig friss erőként berobbant, és simán megnyerte a következő évi választást. Az Onion nevű viccoldal egyébként a létező legsötétebb fekete humorral azzal a címmel tette ki Carter halálát egy nappal korábban, hogy „A 48 éves nyúl bevégezte feladatát”.