Régóta művelője a kínai harcművészetnek, a kungfunak, amelyen belül a wing tsun irányzat harcosa Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője, országgyűlési képviselője, korábbi honvédelmi miniszter. A politikus nemrég részt vett egy tréningen, amit Leung Ting 10. fokozatú nagymester tartott Budapesten – írja a Blikk.
Leung Ting a lap szerint együtt kezdte tanulni a kungfut a hongkongi származású kínai harcművészlegendával, Bruce Lee-vel, és a Blikk azt is írja, hogy tőle sajátította el az alapokat az Oscar-életműdíjas, ugyancsak világhírű hongkongi színész, Jackie Chan. Eközben Leung Ting Wikipedia-oldalán egyetlen szó sem esik mindezekről, a személye körül kialakult vitás esetekről annál több. Ez persze semennyire nem zárja ki azt, amit Simicskó a Blikknek mondott, miszerint „ő a wing tsun legmagasabb rangú élő mestere”.
Simicskó István 1993-ban ment le először egy kungfu edzésre, és most az 5. mesterfokozattal rendelkezik. Simicskó kungfus minőségében szerepelt jó 15 éve FankaDeli egyik klipjében:
Leung Ting mestert most azért hívták meg hozzánk, mert a magyarországi wing tsun pont negyvenéves, és ebből az alkalomból tartottak egy háromnapos szemináriumot. A rendezvényen a rendszer hazai meghonosítójának, Máday Norbertnek átadták a 10. mesterfokozatot.
„A nagymester óriási tudással és hatalmas tapasztalattal rendelkező ember” – mondta Simicskó István a lapnak. – És – nem mellékesen – nagyon szereti a magyarokat!”
Simicskó elárulta, hogy bár Leung Ting már hamarabb elfárad, hiszen hetvennyolc éves, még mindig tud új technikákat mutatni és a politikus arról is beszámolt, hogy rendre mond egy-egy bölcsességet a tanulóinak. A politikus meg is osztott egy ilyet a lappal:
„Kerüld a harcot, de ha semmiképpen nem tudod elkerülni, minél gyorsabban állítsd helyre a békét”
– óriásplakátra kívánkozó idézet egy olyan politikus szájából, aki épp a Fidesz szatellitpártjának vezetője. Azé a Fideszé ugye, amely több mint egy évtizede önti a háborús narratívát a lakosság nyakába.
Simicskó arról sajnos csak homályosan fogalmazott a Blikknek, hogy kellett-e valaha alkalmaznia bármit a tanultakból, csak annyit mondott rejtélyesen, hogy „azért az bebizonyosodott, hogy hatékony a stílus”. Búcsúzóul elviccelte annyival, hogy „most éppen plakátolunk, úgyhogy lehet, mindjárt szükség lesz rá”.