Egy hét után Magyarországra, sőt, Orbán Viktorig is eljutott az egyszavas mém, amit Amerikában egy nap alatt kinyírtak
2022. szeptember 7. – 18:50
frissítve
Ha valaki követi Orbán Viktor közösségi oldalait, az nyilván nincs meglepődve attól, hogy a miniszterelnök misztikus tőmondatokban kommunikál, és az sem áll távol tőle, hogy egyetlen szót írjon rá az Orbán Viktor™ képekre, de az még így is szokatlan volt tőle, hogy szerda délután egyszer csak azt írta ki Facebookra, hogy Magyarország. Pláne úgy, hogy szerdán egy csomó hasonló poszt jöhetett szembe az emberrel a lehető legkülönfélébb magyar oldalaktól, a PlayStation Magyarországtól a GameStaron át a Hell energiaital hivatalos oldaláig.
Ahogy azt nyilván ön is sejti, nem az történt, hogy hirtelen mindenkinek egyszerre jutott eszébe, hogy mennyire vicces lenne kiposztolni egyetlen szót, ami röviden jellemzi a tevékenységüket is – egyszerűen csak annyi történt, hogy egy, az Egyesült Államokban múlt csütörtökön berobbant meme a jelek szerint mostanra jutott el oda, hogy megüsse a magyar mainstream ingerküszöbét. Szóval ne lepődjön meg azon, ha furcsa egyszavas posztokat lát a kedvenc márkáitól, zenekaraitól és politikusaitól, nem őrültek meg, csak vicces kedvükben vannak.
A szóban forgó meme amúgy az Amtrak nevű amerikai vasúttársaságtól indult, aminek Twitter-fiókján szeptember elsején megjelent egy poszt, amiben csak annyi volt, hogy „trains”, vagyis „vonatok”. Az ehhez hasonló vállalati shitposting nem mindig sül el jól – konzisztensen talán csak a Wendy's nevű gyorsétteremlánc csinálja jól –, de ez kivételesen tényleg vicces volt, így nem volt meglepő, hogy pár óra alatt vicces gerillaposztból vállalati marketinges aranybánya lett. Ahogy az a CNET gyűjtéséből is látszik, a Washington Posttól a NASA-ig mindenki felült a dilivonatra, és tombolva posztolták, hogy „hírek” meg „univerzum”. Az egész odáig fajult, hogy másnap Joe Biden amerikai elnök is beszállt a buliba, ő azt írta ki Twitterre múlt pénteken, hogy „demokrácia”.
A tengerentúlon mondjuk már tényleg a legutolsó bőrt is lehúzták a vonatos meme kiszipolyozott holttestéről, szóval valahol meglepő, hogy hozzánk csak most jutott el ilyen szinten a dolog, mert az angol nyelvű sajtóban sokat írtak róla az elmúlt napokban. Persze abban az országban, ahol egy bizonyos memeoldal több mint egymillió követővel a közbeszéd meghatározó szereplője tud lenni úgy, hogy nagy, nemzetközi aggregátorokon megjelenő, már ott sem vicces képeket fordít le és vízjelez össze, csodálkozni végül is kár lenne ezen.