Farkasok rohanják le a nézőtéren a színészeket egy kínai darabban, de a rendezők szerint ez nem rizikós
2021. június 20. – 11:29
frissítve
A színház lassan két és fél ezer éve arról szól, hogy világokat varázsol a színpadra, segítségül hívja az emberi képzeletet, a játékosságot, elvonatkoztat, mégis ott érezzük magunkat a harcok közepén, egy bűntény színhelyén, valakinek a hálószobájában, egy ember lelkében.
Egy kínai darabban úgy oldották meg a jelenetet, amelyben egy farkasfalka ront rá a hősöket alakító szereplőkre, hogy ráeresztettek egy farkasfalkát a hősöket alakító szereplőkre.
Hogy a néző is szinte úgy érezze, hogy benne van a jelenetben, amelyben a farkas marcangolja áldozatát, azt meg úgy oldották meg, hogy a farkas a nézőtéren marcangolja áldozatát.
A kínai Weibón már 433 millióan nézték meg a bejátszást, amelyen a fent leírt jelenet látható.
Mi baj lehet belőle?
Eddig szerencsére semmi, de azért volt, akiben felmerült, hogy rejlik némi kockázat az akcióban, amely során a nézőtér nincs elválasztva a farkasoktól, elvégre cirkuszi támadás előfordult már az állatbemutatók történetében.
A színház üzemeltetője szerint ilyen veszély nincs, mert a ezek a farkasok már harmadik-negyedik generáció óta emberek között élnek, így háziasítottnak tekinthetők – írta a CNN.
Kérdés persze, hogy 3-4 generáció elég-e ahhoz, hogy a szintén a szürke farkastól származó, de már 30 ezer éve háziasított rokonához, a kutyához hasonlóan mélyen benne legyen az együttműködés hajlama.