Leállt a Pentagonnal vitázó Anthropic MI-szoftvere

Hétfő reggel széles körű zavarokat tapasztaltak felhasználók az Anthropic mesterségesintelligencia-szoftverében, a Claude-ban, írja a TechCrunch. Úgy tűnik, a leállás a Claude.ai-t és a Claude Code-ot egyaránt érinti, bár a cég szerint a Claude API a terveknek megfelelően működik. A legtöbb felhasználó a bejelentkezés során találkozott a hibával.

Az Anthropic nem hozta nyilvánosságra, mi okozza a szolgáltatás kimaradását, csak azt, hogy azonosították a problémát, és dolgoznak a kijavításán.

A Claude felhasználói adatbázisa a napokban jelentősen megnőtt, mivel a cég a figyelem középpontjába került a Pentagonnal való tárgyalásai miatt. Az amerikai kormánynak nem sikerült megegyeznie a vállalattal abban, hogy a Pentagon „a törvényi keretek közt” bármire használhassa a modelljeit. A Pentagon azt követelte az MI-cégtől, hogy lazítson a rendszerei etikai irányelvein, az Anthropic viszont nem akarja olyan eszközökhöz adni a technológiáját, ami esetleg tömeges megfigyelésre vagy autonóm fegyverek készítésére irányulhat. Erre válaszul Donald Trump bejelentette: minden szövetségi ügynökséget utasít arra, hogy mostantól ne használják az Anthropic technológiáját.

A cég csetbot-alkalmazása a hétvégén a top App Store listájának élére került, megelőzve fő riválisát, a ChatGPT-t, miután hosszú ideig a top 20 alatt szerepelt.

Az MI-cég és a Pentagon közötti nézeteltérésről ebben a cikkben írtunk bővebben.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!