Külön applikációt indíthat az Instagram a Reels-videóknak
2025. február 27. – 07:05
Az Instagram állítólag belengette, hogy külön applikációt fog indítani a Reels-videóknak, miután a kínai tulajdonú TikTok jövője továbbra is bizonytalan az Egyesült Államokban – írja a BBC. A techiparra szakosodott Information írása szerint az Instagram vezetője, Adam Mosseri a héten beszélt munkatársainak az új alkalmazás tervéről.
Január közepén egy rövid időre elsötétült az Egyesült Államokban a TikTok, miután felmerült a gyanú, hogy a platformot irányító kínai anyavállalat a Kínai Kommunista Párt által irányított kormány felügyelete alatt működik, és ilyen módon az amerikai felhasználók adatai közvetlenül eljuthatnak az Egyesült Államok legnagyobb külföldi versenytársának tekintett ország kormányzati szerveihez.
A TikTok szerint az értékesítés „egyszerűen nem lehetséges: sem kereskedelmi, sem technológiai, sem jogi szempontból”. A TikTok amerikai betiltásának hátteréről ebben a cikkünkben írtunk részletesen.