A melegeket meggyalázni nem kell félnetek?
A kortárs világirodalom egyik legtehetségesebb fiatal írója provokatív regényében mutatja be, hová vezet a gyűlölet, az elzárkózás és a vallási fanatizmus.
Mi a jobb: a végsőkig kitartani egy hagyományos családmodellben, vagy 50 pluszosan is megélni a...
Egy jóravaló, kizárólag a családjáért élő asszonyt otthagy a férje egy másik nőért – ez a nem túl izgalmasnak tűnő alaphelyzete egy idehaza viszonylag ismeretlen svéd szerző könyvének, aki az utóbbi...
Az erőszakról és a reménytelenségről valahogy így kell írni
A kortárs latin-amerikai irodalom egyik legújabb csillaga gyomorforgató és vérmocskos művében mutatja be, milyen mély és áthidalhatatlan szakadékok rejtőznek a mexikói társadalom szövetében.
Amikor egy kaméleon könyvet ír
Szvoren Edina pályatársai bőrébe bújva hozta össze az év egyik legeredetibb szépirodalmi alkotását.
Ez a könyv dühödt kiáltvány a nőket nap mint nap érő erőszak ellen
A mexikói Cristina Rivera Garza saját húga meggyilkolása kapcsán elemzi a toxikus kapcsolatok anatómiáját, a gyász folyamatát és hazája igazságszolgáltatásnak működését.
Egy kötet akkor a legfájdalmasabb, ha a szerző saját vérével írta lapjait
Az idei év talán legfontosabb kisprózakötete alapján nemcsak az egyik legnagyobb kortárs magyar író, hanem az elmúlt évtizedek történései is jobban megérthetővé válnak.
Élőholtak és különféle túlvilági lények nélkül is lehet zseniális regényt írni
A norvég sikerszerző, Karl Ove Knausgård legújabb nagyregényében megmutatja, hogy különösebb írói trükkök nélkül is lehet felejthetetlen történeteket mesélni.
Mi történik akkor, amikor egy rendíthetetlen ólomkatona száll szembe a nyilasokkal?
Zoltán Gábor az Orgia ikerregényében elgondolkodtató módon mesél rettenetes bűnökről, elmaradó bűnhődésről és eltorzult emlékezetről.
Mi van akkor, ha az ördög éppen a templomban lakozik?
A svéd Karin Smirnoff Jana Kippo-trilógiájának középső kötete tovább emeli a tétet a borzalmak ábrázolásában, ismét lerántva a leplet a nyugalmasnak hitt skandináv mindennapokról.
Könyvmonstrum, ami megdolgoztat, de cserébe rengeteget ad
Vajon lehetséges egyetlen ember életét is rekonstruálni egy évszázad múltával? Erre a kérdésre keresi a választ az orosz Marija Sztyepanova szépirodalomba oltott tudományos munkája.
Kövess minket Facebookon is!