Ennyire olvasóbarát Pelevin-kötet talán még soha nem került piacra
Miközben az üvegbe tett agyakat, harci robotokat és vámpírokat felvonultató Transzhumanizmus Rt. hozza a Pelevinre jellemző stílusjegyeket, az orosz szerző legújabb regénye egy sor meglepést tartogat.
Minek beszélj, ha úgysem ért meg senki?
A friss Nobel-díjas Han Kang új kötetében ismét az emberi létezés legmélyét kutatja, miközben egyszerre nyűgözi le és izzasztja meg az olvasóit.
Amikor a borzalmak valósággá válnak
A novellaforma mestereként számontartott Mariana Enríquez új nagyregényében sikeresen ötvözi egymással az argentin mindennapok és a túlvilági erők szörnyűségeit.
Nem csak a világ, az ember is sebezhető
Az osztrák Christoph Ransmayr rendhagyó útikönyvét olvasva egyszerre fedezhetünk fel ismeretlen tájakat, és szembesülhetünk saját félelmeinkkel, kiszolgáltatottságunkkal és szorongásainkkal.
Egy vékonyka könyv, aminek a megjelenése fontos irodalmi esemény
Bár Nádas Péter legújabb kötetében csupa ismert szöveget olvashatunk, segít folyamatában megérteni, hogy a fiatal Nádas miért fordult el a Kádár-rendszertől.
Marci, (nem) én vagyok az apád
Identitásthrillerének harmadik kötetében Gerlóczy Márton egy végérvényesen széttört személyiség romjai közt bolyongva keresi a jövőt. Könyvkritika.
Ilyenek egy rothadó rendszer végórái
A legszebb závadai hagyományokhoz nyúl vissza a Kossuth-díjas író új, bő félezer oldalas nagyregénye. A Pernye és fű az ’50-es évek koncepciós pereit vizsgálva von párhuzamot a Horthy-, a Rákosi-, a...
És azt ismered, amikor Isten, Johnny Cash és apa együtt vedelt?
Egyszerre jelentkezik eddigi legszemélyesebb regényével és első magyarul megjelenő verseskötetével az izlandi Jón Kalman Stefánsson. A Sárga tengeralattjáró a gyermeki magány pontos ábrázolása miatt...
Han Kang, az idei irodalmi Nobel-díjas: az emberi lét törékenységének krónikása
A dél-koreai szerzőben megvan minden, ami az igazán nagy írók sajátja: az egyediség, az univerzalitás, a kérlelhetetlenség és a mérhetetlen tehetség.
Utópiát akarsz, de a vége úgyis tragédia lesz
Korunk egyik legnépszerűbb indiai-brit írója azt a pesszimista nézőpontot vallja Diadalváros című új regényében, hogy az emberiség történelme igazából nem fejlődik sehová.
Kövess minket Facebookon is!