Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

„Lehet, hogy elsőként sétáltam át a Velencei tavat. Persze tudom, hogy 150 éve lovas huszárok gyakorlatoztak a kiszáradt medrében, de ők sajnos nem videózták le, úgyhogy így jártak” – írta egy Facebook-posztban a Magyar Kerékpárosklub elnöke, Kürti Gábor. Másoknak viszont nem ajánlotta ezt, mert szerinte a tónak „még most is lehetnek testmagasságnál mélyebb pontjai”. Előbb feltérképezte a mélységeket a teljes útvonalon, majd a kajakja mellett haladva, kötéllel, neoprén cipőben sétálta át a tavat. A Kerékpárosklub elnöke egyébként korábban a kajakjával átevezett a Rákosrendező alatti csatornán is.

„Az iszapban járás kimerítő, és nem is túl gusztusos” –

írta Kürti Gábor a Velencei-tó átsétálásáról, amiről egyperces time-lapse videót is készített:

A Velencei-tó vízállása annyira alacsony idén, hogy több strand ki se fog nyitni. Normális esetben a Velencei-tó vízszintje másfél méter körül van, a hétvégén viszont ez 54 centiméter volt.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!