Trump szerint szörnyű hibát követne el a FIFA, ha leváltaná a fantasztikus Infantinót
Donald Trump amerikai elnök szereti megmondani, hogy tőle teljesen független országoknak, szervezeteknek és vezetőknek mit és hogyan kéne csinálniuk. Most éppen a FIFA elnökéről fejtette ki véleményét, akit napok óta hevesen támad az európai futballszövetség. Trump szerint a FIFA szörnyű hibát követne el, ha leváltaná Gianni Infantinót a szövetség éléről. „Ő fantasztikus, hiszen éppen a valaha rendezett legsikeresebb világbajnokságot vezette, méghozzá négyszeresen. Ha ő távozik, soha többé nem lesz olyan sikeres vagy jövedelmező!” – írta saját közösségi médiás felületén, a Truth Social-ön.
Infantino szeretett volna külső befektetőket bevonni a FIFA által rendezett versenysorozatok lebonyolításába. 40 millió dollárt ajánlott fel minden tagszövetségnek, ha támogatják a versenysorozatok – köztük a férfi és női világbajnokságok – magánbefektetők felé történő megnyitását egy új leányvállalaton, a FIFA Forward Enterprise-on (FFE) keresztül.
A tervből nagy botrány lett. Az 55 európai szövetséget tömörítő UEFA jelezte, hogy elveszítette a bizalmát Infantinóban, az FFE-javaslatot pedig egy átláthatatlan, olcsó háttéralkunak nevezte. Megszavazták, hogy mind az 55 tagszövetségük bojkottálja a világbajnokságokat, ha a tervet megvalósítják. Hozzájuk csatlakozott a CONCACAF, vagyis az Észak- és Közép-amerikai, Karibi Labdarúgó-szövetség, pénteken pedig a 47 tagú ázsiai konföderáció (AFC). A FIFA egyébként még pénteken is kitartott a terv megvalósítása mellett, mondván, „senki sem akarja eladni a futballt”.
Infantinót már a világbajnokság alatt is rengeteg kritika érte, például azért, mert Trump közbenjárására visszavonta az amerikai válogatott játékosának, Folarin Balogunnak az eltiltását.