Hosszú Katinka: Etikus egy nőt, édesanyát és olimpiai bajnokot jogtalanul szélhámosnak nevezni?
2024. november 9. – 19:07
„Kedves Tamás, ön szerint etikus egy nőt, édesanyát és olimpiai bajnokot jogtalanul szélhámosnak nevezni?”
A kérdést a többszörös olimpiai bajnok úszónő, Hosszú Katinka tette fel Facebook-oldalán szombaton, miután vízilabdás körökből azzal támadták, „szélhámosság”, amit utánpótlás vízilabdacsapata művel (Hosszút mi is megkerestük, reakcióját a Blikk szúrta ki).
Mint írtuk dél körül, az Iron Waterpolo fiataljai hatalmas vereségeket szoktak szenvedni, az UVSE második csapatától például 45-1-re kaptak ki az első fordulóban. Ráadásul a szokásosnál kevesebb játékost is szoktak nevezni a meccsekre. A sztorit először megíró lapok szerint a magyarázat az lehet, hogy Hosszú Katinkáék jelentős vízfelületet bérelnek rendkívül kedvező áron a Duna Arénában, viszont az úszásra nem lehet tao-pénzeket felvenni, de a póló szerepel a támogatott sportágak listáján.
Faragó Tamás olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó ezért nekiment az Iron Waterpolónak, mondván tiszteli Hosszú pályafutását és eredményeit, de tudnia kéne, meddig ér a takarója. Szerinte Hosszú akár jégkorongszakosztályt is működtethetne ennyi erővel, ez az egész vízilabdázással kapcsolatos próbálkozás egyszerű szélhámosság.
Hosszú a reakciójában azt írta, a szélhámosság az, hogy egyes sportvezetők „a versenyzők tehetsége által elért eredményeken élősködnek”, miközben a szakmai háttér 30 évvel van szerinte lemaradva a nemzetközi standardekhez képest (szerinte egyébként Wladár Sándor úszószövetségi elnök áll a támadás mögött). Hosszú azt írja, szakosztályuk frissen indult, idén vesz részt először az országos bajnokságba, és büszke játékosai fejlődésére. Hozzátette, nem a profitszerzés a cél a szakosztállyal. Számszerűsített is: az éves 6,72 milliárd forintnyi tao-osztásból 7,5 milliót kapott az Iron, csak 4 millió elment ebből nevezési díjakra, miközben a pályabérlés piaci alapon történik (plusz egyéb kiadások). Hozzátette:
„Elszomorítónak tartom azt a tényt, hogy ha megnézzük a sportágak java részét, statisztikailag drasztikus csökkenést látunk a fiatalok érdeklődését illetően a Sport iránt. Ha 1980-as ideológiát és módszereket alkalmaznak, akkor azt fogják elérni, hogy nem lesz fiatal aki a Sport mellett dönt.”