Klubvilágbajnok a Veszprém férfi kézilabdacsapata

2024. október 4. – 06:23

A Veszprém HC nyerte az Egyiptomban rendezett férfi kézilabda-klubvilágbajnokságot, mivel hosszabbítás után 34-33-ra legyőzte az előző három alkalommal aranyérmes német SC Magdeburgot a csütörtöki döntőben, írja az MTI. A magyar csapat a csoportkörben a brazil Taubatét 26, az egyiptomi Zamaleket hét góllal verte, a keddi elődöntőben pedig hosszabbítás után öt találattal győzték le a Bajnokok Ligája-címvédő Barcelonát. Az idei volt a 17. klubvilágbajnokság, a Veszprém másodszor vett részt rajta, 2015-ben is dobogós volt, akkor ezüstérmet szerzett. Eredmény, döntő: Veszprém HC–SC Magdeburg 34-33 (13-14, 28-28, 32-31), hosszabbítás után.

Nagy László sportigazgató a meccs után azt mondta, hatalmas érzelmi energiabomba ez a győzelem a Veszprémnek. „Izgalmas mérkőzés volt, körülbelül ilyenre számítottunk. Elképesztő küzdelem és jó egyéni teljesítmények mindkét oldalon, elképesztő védekezés, jó kapusteljesítmény. Döntőhöz méltó játék volt, szerencsére jól jöttünk ki belőle, végtelenül boldog vagyok” – mondta Nagy az M1 aktuális csatornán.