Az 1-0-s hátrányból fordító Paks az utolsó percekben bukta el a győzelmet a Konferencia-liga selejtezőjében

2024. augusztus 22. – 20:24

2-2-es döntetlent játszott a Paksi FC a cseh Mladá Boleslavval a Konferencia-liga selejtező negyedik, utolsó fordulójának csütörtöki első mérkőzésén, írja az MTI.

A 0-0-ra végződő első félidő után a magyar csapat a 65. percben Kinyik Ákos öngóljával hátrányba került. A 80. percben a két perccel korábban csereként beálló Böde Dániel egyenlített. A Paks a 85. percben a vezetést is megszerezte Papp Kristóf góljával. Lenzsér Bence a hosszabbítás hatodik percében megkapta második sárga lapját, így emberhátrányban fejezte be a meccset a Paks. A szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgásból egyenlített a cseh csapat, így alakult ki a 2-2-es végeredmény.

A párharc győztese bejut a harmadik számú európai kupasorozat főtáblájára. A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Magyarországon.

A magyar kupagyőztes Paks az előző fordulóban 5-3-as összesítéssel búcsúztatta a montenegrói Mornar csapatát.

Konferencia-liga, selejtező, 4. (utolsó) forduló, első mérkőzés: Mladá Boleslav (cseh)–Paksi FC 2-2 (0-0)
Gólszerzők: Kinyik (65., öngól), Ladra (97.), illetve Böde (80.), Papp (85.)
Piros lap: Lenzsér (96.)
Sárga lap: Lenzsér (5., 96.), Papp (39.), Windecker (64.)