Péni István Eb-ezüstérmes, kijutott az olimpiára

2024. március 1. – 17:50

Péni István ezüstérmet nyert és olimpiai kvótát szerzett pénteken férfi puskában a Győrben zajló légfegyveres Európa-bajnokságon – adta hírül az MTI.

Az UTE sportolója az alapversenyből nagyszerű, 632,3 körös teljesítménnyel a második helyen került be a nyolcas döntőbe, melyben rajta kívül még három másik puskásnak nem volt párizsi indulási joga. A fináléban Péni már a 14. lövés után megszerezte a kvótát, végül pedig – a 24. lövést követően – 249,7 körös teljesítménnyel lett második a 251,2 körrel győztes szlovák Patrik Jany mögött.

Péni István a győri kontinensviadal első és egyben egyetlen magyar kvótáját szerezte meg, egyúttal az övé a harmadik magyar sportlövő-kvalifikáció a párizsi játékokra. Korábban a puskás Pekler Zalán és a pisztolyos Fábián Sára Ráhel szerzett indulási jogot.