Kikapott a hollandoktól a magyar női vízilabda-válogatott az Eb-n

2024. január 6. – 20:28

A magyar női vízilabda-válogatott 14-11-es vereséget szenvedett a világbajnok holland csapattól az Eindhovenben zajló Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek második fordulójában.

A szombati találkozón a hollandok gyorsan 5-1-es előnybe kerültek, és bár a magyarok többször is egy gólra felzárkóztak, egyenlíteni nem tudtak. Ez azt jelenti, hogy a pénteken a görögökkel szemben is alulmaradó magyar csapatnak, amely a papírforma alapján a vasárnapi zárókörben várhatóan simán legyőzi a horvátokat és csoportja harmadik helyén végez, hétfőn a negyeddöntőbe jutásért is medencébe kell ugrania.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:
Hollandia–Magyarország 14-11 (4-1, 1-3, 5-4, 4-3)
gólszerzők: L. Rogge 4, van der Sloot 3, van de Kraats, Wolves 2-2, van der Meijden, B. Rogge, Keunin 1-1, illetve Keszthelyi, Garda 3-3, Parkes, Gurisatti, Leiemter, Faragó, Szilágyi 1-1