Szoboszlait a 79. percig pihentette Klopp, a Liverpool nyert az El-ben

2023. október 5. – 23:43

Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool 2-0-ra legyőzte a belga listavezető Royale Union Saint-Gilloise-t az Európa-liga csoportkörének második fordulójában, és hat ponttal vezeti a csoportját.

Jürgen Klopp vezetőedző szinte a teljes csapatát lecserélte a hétvégi Tottenham elleni bajnoki után. Az egyiptomi Mohamed Szalah most is játszott, és az első helyzetet ő hagyta ki.

Az angolok fölényben voltak, de a holland Ryan Gravenberch csak a 44. percben szerezte meg a vezetést, az ő helyére állt be a 79. percben a magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik. A végeredményt Diogo Jota állította be a 92. percben.

Sallai Roland gólt lőtt a West Hamnek, de a Freiburg 2-1-re kikapott hazai pályán. A Topolya 2-2-es döntetlent harcolt ki az Olympiakosszal szemben, Sós Bence negyedórát kapott. Bolla Bendegúz a Servette tagjaként csereként állt be, de a Roma 4-0-val intézte el a csapatát.

• Az állás: 1. Liverpool 6 pont, 2. Toulouse 4, 3. Royale Union SG 1,4. LASK Linz 0
  • Az állás: 1. West Ham United 6 pont, 2. Freiburg 3, 3. Olympiakosz 1 (4-5), 4. Topolya 1 (3-5)