Neymar: Attól, mert megdöntöttem Pelé rekordját, még ő a nagyobb
Brazília pénteken Bolívia ellen kezdte meg a 2026-os labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatát, és 5-1-re verte a riválisát, jelentette az MTI. A hazai sikerből Neymar és Rodrygo is két góllal vette ki a részét, előbbi ezzel lehagyta a legendás Pelét az örök góllövőlistán. A 31 éves játékos, aki a közelmúltban szerződött a szaúdi bajnokságban szereplő al-Hilalhoz, a meccs elején büntetőt rontott, de aztán a 61. és a 93. percben is betalált, megszerezve pályafutása 78. és 79. gólját, amivel megelőzte a tavaly elhunyt Pelét a brazil örökrangsorban, amelyet immár ő vezet.
„Attól, hogy enyém lett a rekord, még nem vagyok jobb, mint Pelé” – nyilatkozta Neymar, amikor átvette a csúcsdöntés alkalmából kapott emlékplakettet a Brazil Labdarúgó Szövetség (CBF) elnökétől, Ednaldo Rodriguestől. „Nagyon boldog vagyok – tette hozzá –, soha nem gondoltam volna, hogy megdöntöm ezt a rekordot.”
A CBF-nél – amely néhány, klubcsapatok elleni barátságos mérkőzést is beszámít, melyeket viszont a nemzetközi szövetség, a FIFA nem vesz figyelembe – Pelé 95 gólt szerzett Neymar 79 góljával szemben. A FIFA statisztikája szerint a listán a harmadik Ronaldo Nazário 62 találattal, majd Romário (55), Zico (48), Bebeto (39), Rivaldo (35), Jairzinho és Ronaldinho Gaúcho (33) következik. A brazilok a következő fordulóban, kedden Peru vendégei lesznek.
Uruguay is győzelemmel rajtolt a selejtezősorozatban, 3-1-re nyert Chile ellen az új szövetségi kapitány, Marcelo Bielsa első tétmérkőzésén. A dél-amerikai kontinens tíz csapatából hat jut ki egyenes ágon a tornára, a hetedik pedig interkontinentális pótselejtezőt vívhat. A 48 válogatottat felvonultató világbajnokság társházigazdái az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó lesznek három év múlva.