Magyar siker a birkózó-Eb-n, bajnok lett Takács István

2023. április 22. – 20:53

Takács István még pénteken, miután győzött a svájci Damian Von Euw ellen a férfi kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjának elődöntőjében a zágrábi birkózó-Európa-bajnokságon – Fotó: Illyés Tibor / MTI

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában Takács István aranyérmet nyert a zágrábi birkózó-Európa-bajnokságon – írja az MTI.

Takács a vb-bronzéremérmes török Ali Cengizt győzte le 5-2-re. A BHSE sportolója pénteken a szerb, román, bolgár és svájci riválisait legyőzve jutott el a döntőig. Az U23-as Világ- és Európa-bajnok 23 éves magyar klasszis felnőtt karrierje eddigi legnagyobb sikerét aratta, egyúttal a magyar küldöttség hatodik érmét, köztük az első – és már biztosan az egyetlen – aranyát szerezte meg.

Korábban érmet szerzett a nőknél Bognár Erika (55 kg) és Orsós Sztálvira (53 kg), ők másodikak lettek. A szabadfogásúaknál Bajcajev Vlagyiszlav (97 kg) és Ligeti Dániel (125 kg) harmadik helyen végzett, csakúgy mint szombaton a kötöttfogású Lévai Zoltán (77 kg).