Kézi-BL: a Szegeddel játszik a Veszprém a nyolc közé jutásért

2023. március 1. – 22:22

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 14., zárófordulója után biztossá vált, hogy a két magyar csapat egymással játszik a nyolc közé jutásért. A Veszprém csoportja harmadik helyén végzett, míg a gyengén rajtoló Szeged a hatodik helyen zárt. A két magyar csapat még sohasem került össze a nemzetközi kupában. Az első meccset a szegedi csarnokban játsszák, a visszavágót rendezik Veszprémben. Mivel nemzetközi meccs lesz, értelemszerűen nem magyar játékvezetők működnek közre.

Mindkét magyar csapat francia riválissal találkozott az utolsó körben, a hazai pályán játszó Szeged már ötgólos hátrányban is volt a Nantes-tal szemben, de döntetlenre mentette az összecsapást. (28-28)

A Veszprém az első félidőben álomjátékkal rukkolt ki Párizsban, 24-19-re vezetett 30 perc után, már volt közte tíz is. A fordulás után azonban kifulladt, a hazai csapat a feljavuló kapusteljesítménnyel a maga javára fordította a meccset (37-35). A PSG magyar légiósa, Máthé Dominik hat gólig jutott.

A magyar párharc győztese a lengyel Kielcével találkozik a négy közé jutásért, vagyis a kölni Final Fourért.