Barca–MU: egy fejes, egy öngól, egy mázlis gól és egy véleményes potya

2023. február 16. – 21:43

Marcus Rashforf a Barcelonának lőtt gólja után – Fotó: Gongora / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Igazi rangadóval folytatódott az Európa-liga egyenes kieséses szakasza, a Barcelona a Mancherster Unitedet fogadta hazai pályán. Félidőben még 0-0 volt, a második játékrészben viszont felpörögtek az események: a 49. percben megszerezte a vezetést a katalán csapat, Raphinha szöglete után Marcos Alonso fejelt gólt.

Nem sokáig örülhetett az 1-0-nak a Barcelona. Az 53. percben Fred kiugratása után a ManUtd bombaformában lévő támadója, Marcus Rashford egyenlített egy közeli lövéssel. Itt kérdéses volt, hogy a Barcelona kapus mennyire helyezkedett jól, nem nagyon illik gólt kapni a rövid sarokra hasonló szituációnál.

Hat perccel később már 2-1 volt az angoloknak. Rashford ment el szépen a szélen, az élesen belőtt beadása több emberen is megpattant középen, végül Jules Koundé testéről jutott a kapuba a labda. Ezután inkább a Manchester United játszott veszélyesen, egy alkalommal az utolsó pillanatban tudták szerelni Rashfordot a Barcelona védői. Erik ten Hag, az angol csapat edzője tizenegyest reklamált az eset miatt, de csak egy sárga lapot tudott kiharcolni magának.

Az utolsó negyedóra elején a Barcelona egy szerencsés góllal egyenlített: elsőre úgy tűnt, hogy Robert Lewandowski pofozta a kapuba Raphinha beadását, a visszajátszásból azonban kiderült, hogy a lengyel csatár nem ért hozzá a labdához, így a brazil támadónak adták a találatot. A meccs hajráját megnyomta a Barcelona, kapufájuk is volt, elsősorban a csereként beálló Ansu Fatinak voltak gólszerzési lehetőségei, de végül maradt a 2-2. A visszavágót egy hét múlva rendezik az Old Traffordon.